Cuma , Haziran 22 2018

İzmir'de Yangın Hala Devam Ediyor! Vatandaşlar Korku İçinde Bekliyor!


İzmir’in Bayındır ilçesinde dün öğlen saatlerinde ormanlık alanda başlayan yangın hala söndürülemedi. Yangına 7 helikopter, 3 amfibi uçağı, 90 arazöz, 5 dozer ve 20 su tankeri ile müdahale sürüyor. 

Dün öğleden sonra İzmir’in Bayındır ilçesi Kızılkeçili ile Ovacık mahalleleri arasında başlayan orman yangını hala devam ediyor. Rüzgarın da etkisi ile yangın giderek büyüyor. Yangının hala kontrol altına alınamamış olmasından dolayı vatandaşlar büyük korku ve panik yaşıyor. 

HELİKOPTERLERLE MÜDAHALE EDİLİYOR
Giderek büyüyen yangına 7 helikopter ve 3 amfibi uçak ile havadan müdahale ediliyor. Yangın için sular Ergenli Barajı’ndan alınıyor. Yangına müdahale için İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı çevre illerden takviye personeller de geldi. Helikopterlerin yanı sıra 90 arazöz, 5 dozer, 20 su tankeri ve yer ekipleri yangına müdahale ediliyor. Lütuflar ve Kızılkeçili Mahallesi’ne yakın olarak devam eden yangının bölge için ciddi bir tehdit oluşturmadığı da açıklandı. Şu ana kadar yangında 300 hektarlık alanın da zarar gördüğü açıklandı. 

VATANDAŞLARIN KORKU DOLU BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR
Bölgede yaşayan vatandaşlardan biri olan Ayşe Kavacık, yangına evinin çok yakın olduğunu ve yangının büyümesinden dolayı endişe ettiklerini söyledi. Abdullah Atay isimli vatandaş ise Ergenli Barajı’nda çalıştığını belirterek, bölgeye yangın söndürme çalışmalarına katılmak için geldiğini ancak, rüzgarın yangına müdahale etmeyi engellediğini söyledi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir