Cuma , Haziran 22 2018

Jandarma Arızalanan Otobüsü Kontrol Edince Şok Oldu!


Erzincan’da arızalanan ve yol kenarında bekleyen otobüsü kontrol eden jandarma ekipleri içerisinde Afganistan ve Pakistan uyruklu 103 kaçak buldu. Benzer bir operasyon Ağrı’da da yapıldı ve 120 kaçak göçmen ele geçirildi. 

Erzincan Jandarma Komutanlığı ekipleri, D-100 karayolunun Sakaltutan mevkisi yakınlarında yol kenarında bekleyen bir otobüs ihbarı üzerine bölgeye intikal etti. Otobüste arama yapan ekipler, Afganistan ve Pakistan uyruklu 103 kişinin bu otobüsle yasa dışı yollarla ülkeye girdiğini belirledi. Araç sürücüsünün ise arızalanan otobüsü terk edip kaçtığı bilgisi üzerine çalışma başlatıldı.  

AĞRI’DA OTOBÜSTE 120 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
Benzer bir olay da Ağrı’da yaşandı. Ağrı’nın Eleşkirt İlçesi’nde jandarma tarafından yol kontrolü yapıldığı sırada durdurulan bir otobüste Bangladeş, Pakistan ve Afganistan uyruklu 120 kaçak bulundu. Otobüsün 45 kişilik olduğu, kaçak göçmenlerin bagajlar da dahil olmak üzere otobüsün her yerine saklandığı öğrenildi. Göçmenlerin bu otobüsle Türkiye’nin değişik illerine gitmek üzere yola çıktıkları da gelen bilgiler arasında yer aldı. Olayda otobüs şoförü ve muavin gözaltına alındı. Olayla  ilgili olarak jandarma tarafından soruşturma başlatılırken, kaçakların tıka basa dolu otobüste nefes almakta güçlük çektikleri ve bitkin düştükleri  de gelen bilgiler arasında yer aldı. Mehmetçik, zor durumda olan kaçaklara yemek ve su ikram etti. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir