Cuma , Haziran 22 2018

Janssen Hakemlere İsyan Etti


Fenerbahçe’nin Hollandalı golcüsü Vincent Janssen, süper lig hakemlerinin vermiş olduğu kararlara adeta isyan etti ve hakemlerin rakip oyunların adeta kendisini yere bırakmasını beklediğini söyledi. Verilen kararların ise standart olması gerektiğini belirtti. İşte detaylar…

Fenerbahçe’nin İngiltere’nin Tottenham takımından 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Hollandalı golcü Vincent Janssen, süper ligdeki hakem hatalarına değindi ve hücum oyuncuları ile savunma oyuncuları arasında farklı bir standart uygulandığını söyleyen Janssen, “Onların yaptığı hareket faul olarak nitelendirilmiyor. Ben aynısını yapınca sarı kart dahi görebiliyorum” diyerek tepkisini gösterdi. Antalya maçında ise cezalı duruma düşmesine çok üzüldüğünü de belirten yıldız futbolcu, maçın ilk yarısında ise hem penaltı hem kırmızı kartın hakemler tarafından es geçildiğini söyledi. 

MÜCADELE GÜCÜMÜZ ÇOK ARTTI

Hakemlerin hücum oyuncularına çok sert müdahale etmediği zaman faul vermediğini söyleyen Vincent Janssen, faulün her yerde verilmesi gerektiğini belirterek “Hakemler sanki onların kendilerini yere bırakmalarını bekliyor. Hücum oyuncusuna ise gerçekten sert bir müdahale olmadıkça faul çalınmıyor. Kararların standardı defans-hücum olmak üzere değişiyor. Bir pozisyon faulse, sahanın her yerinde fauldür, kararlarda standart olmalı” ifadelerini kullandı. 

Son haftalarda artan performanslarına da dikkat çeken Janssen, mücadele güçlerinin artık arttığını söyledi ve “Artık mücadele gücümüz çok arttı. Bu bizim en büyük avantajımız. İlk yarı sonuna kadar farkı kapatacağız” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir