Pazartesi , Haziran 25 2018

Kaçak Göçmenlerin İfadeleri Kan Dondurdu! “Tırnaklarımızı Söktüler”


Afganistan’dan kişi başı 8 bin dolar alınarak Türkiye’ye ve Ankara’ya getirilme vaadi ile kandırılan göçmenler, Erzurum’da bırakıldılar. Bununla da kalmayıp göçmenlere feci şekilde işkence uygulayıp ölümle tehdit ettiler. İşte detaylar…

İnsan kaçakçılarının faciaları bitmek tükenmek bilmiyor! Son olarak Afganistan vatandaşlarını kandıran insan kaçakçıları, 100’den fazla kişiyi Ankara’ya getirmek bahanesi ile kandırdı ve ardından da hepsinden 8 bin dolar alarak onları yola çıkardılar. Ancak Doğubeyazıt’a geldiklerinde burada henüz bilinmeyen bir sebeple göçmenlere işkence yaptılar ve ardından da onları Ankara diyerek Erzurum’da salıverdiler. Erzurum’da ise dağlık araziden karayolunun bulunduğu noktaya inen ve soğuktan donmak üzere olan göçmenler, Nenehatun Köyü yakınlarında polislere rastladılar ve durumu onlara anlatmaya çalıştılar.

GERİ GÖNDERİLECEKLER

100’ün üzerinde Afgan vatandaşını gören polis ekipleri ise durumu anladıktan sonra ise hepsini karakola götürdü ve tek tek vatandaşların ifadesi alındı. Aralarında az çok Türkçe bilen bir kişi ise kan donduran açıklamalarda bulundu. Kendilerinin ilk önce Doğubeyazıt’ta bir yere kapatıldıklarını söyleyen Afgan vatandaşlar, burada ise korkunç işkencelere maruz kaldıklarını dile getirdi.

Kapatıldıkları yerde ölümle tehdit edildiklerini belirten Afgan vatandaşlar, burada ise bazı arkadaşlarının tırnaklarının söküldüğünü ve bazılarının ise kulakların kestiklerini dile getirdi. Bu ifadeleri sonrasında ise onları Türkiye’ye getirenlerin yakalanması için çalışma başlatıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Afgan vatandaşların ise bir süre sonra geri gönderileceği belirtildi. 

 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir