Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kaçak İçki Denetimi Yapılmıyor


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bedevi Palandöken, yılbaşının yaklaşmasına rağmen sahte tekel ürünlerinin satışının önlenmesi ile ilgili çalışmalar yapıldığını belirtti. 
    

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınlayan Palandöken, “yaklaşan yılbaşı, kaçakçılar tarafından fırsat olarak değerlendirilmek istendiğinden dolayı piyasaya kaçak tekel ürünleri sürülmeye çalışılmaktadır. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu  (TAPDK) tarafından her yılbaşının yaklaştığı dönemlerde ülke genelinde denetimler yapılarak sahte tekel ürünlerine yönelik tedbirler alınmaktaydı. TAPDK yönetimi henüz tayin edilmediğinden dolayı piyasada denetim boşluğu mevcut. Bu boşluğun bir an evvel doldurularak yılbaşı yaklaşırken sahte tekel ürünlerinin satışı kesinlikle önlenmelidir.” şeklinde konuştu. 
    

Yılbaşının iyice yaklaştığı bugünlerde piyasaya kaçak tekel ürünleri sokulmaya çalışıldığına dair duyumlar aldıklarını söyleyen Palandöken, “Kaçakçılar, her yılbaşında yaptıkları gibi bu yılbaşını da fırsata çevirmenin peşine düştüklerinden dolayı kaçak tekel ürünlerini piyasaya sokmaya çalışmaktadırlar. Şu anda tekel ürünlerinin satışını yapan ortalama 160 bin esnafımız tarafından yılbaşından evvel TAPDK’nın denetimlerini sıklaştırarak kaçakçılarla mücadele edilmesi bekleniyor. Vatandaşlarımızın yeni yılı mutlu ve huzurlu karşılaması isteniyorsa denetimler sıklaştırılarak kaçakçılıkla mücadeleye hız verilmelidir.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
    

Son 1 ay içerisinde İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya, Kilis, Amasya illerinde kaçak tekel ürünleri ile mücadele amaçlı operasyonlar düzenlenmiş ve tonlarca sahte içkiye el konulmuştu.    
 

About

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir