Pazartesi , Haziran 25 2018

Kaçak Maden Ocağında Facia! 2 İşçi Zehirlenerek Hayatını Kaybetti


Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde kaçak bir madende çalışan iki işçi, madende oluşan karbondioksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. İşte haberin detayı…

Zonguldak’tan kahreden haber! Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde bulunan Ören Köyü yolunun bulunduğu noktada yapılan bir kaçak maden ocağında işçi olarak çalışmakta olan 47 yaşındaki Hasan Okumuş ve 51 yaşındaki Hayrettin Akdemiroğlu, maden ocağında çıkan karbondioksit gazından etkilendi ve gazdan zehirlendiler. Onların gazdan zehirlendiğini gören madende çalışan diğer arkadaşları ise durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdiler. İki işçinin maden ocağının içerisinde zehirlendiğinin ihbarını alan sağlık ekipler ve AFAD ekipleri ile beraber çok sayıda polis ekibi bölgeye geldi.

MADEN OCAĞINDAN CANSIZ BEDENLERİ ÇIKARTILDI

Polis ekipleri maden ocağının etrafını güvenlik şeridi ile çevirirken, AFAD ekipleri ve sağlık ekipleri de maden ocağına girmek için hazır bulundu. Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı ekipler ise olaya hemen müdahale etti ve gaz maskeleri takarak maden ocağına girdiler. Ancak maden ocağından iki işçinin de cansız bedenleri dışarıya çıkartıldı.

İki işçinin hayatını kaybettiği ise gündüz saatlerinde ailelerine bildirildi ve cesetler ise hastane morguna kaldırıldı. Hastaneye gelen işçilerin yakınları ise sinir krizi geçirirken, Hasan Okumuş’un ağabeyi Zekariya Okumuş ise yaşadıkları acı çok tazeyken açıklamalarda bulundu ve haberi sabah aldıklarını söyledi. Hasan Okumuş’un oğlunun 1 ay sonra mezun olacağını ve pilot olacağını söyleyen ağabey Okumuş, kardeşinin çocuklarını okutmak için bu işte çalıştığını söyledi.

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir