Pazartesi , Temmuz 16 2018

Kadına Biçilen Rol


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tiyatro Etkinliği, her sene dünya genelinde Saygın Devlet Adamları, İş Adamları, Medya Patronları ve satın aldıkları birkaç kadın STK ların ucuz mesajları ile kutlanıyor. Çünkü onlara göre kadın bir vitrin ve herşeyinden faydalanılması gereken bir varlıktır. Bu sebeple yılda bir gün gönüllerinin alınması gerekmektedir. İçeriği basit mesajlar, kürsülerden boş vaatler ve her zaman kadınlarımızın yanındayız safsataları.

Onlar her yerde her zaman Kadına daha fazla özgürlükler getirilmesini söylerler. Onlara göre Kadın daha fazla özgür olmalı. Ama onların belirlediği alanlarla sınırlı bir özgürlük. Mesela asla kritik görevlerde yanı Devlet kademelerinde, Bilimde, Teknolojide ve İlimde asla kadınlara önemli bir görev  vermezler.

Onlara göre kadının özgür olduğu alanlar bellidir. Araba reklamında bir obje, açılış kokteylerinde meze, devlet kademesinde sekreter, bilimde pazarlamacı, ticarette tüketici, evde bulaşık makinası vs. saymakla bitmez özgürlüklerin hepsi, kadınlarımız için sundukları alternatiflerdir. Özgür kadın demek marka kıyafet giymek, en pahalı parfüm kullanmak, en kaliteli makyaj malzemesi kullanmnak, güzel olmak, bir giydiği kıyafeti bir daha giymemek ve bir çok tuzak. Bunların hepsi özgür kadın olmanın şartı. TV Programlarında, Dergilerde, Gazetelerde, Reklamlarda, Sinemalarda, Dizilerde belirledikleri kadın modeli yukarıda saydığımız özellikler vurgulanarak hazırlanmaktadır. Peki, dünyadaki 3 milyardan fazla kadın nasıl bu standartlara ulaşacak ta özgürleşecek? İşte her şey burada gizli. Hangi iş kolunda olursa olsun kadınlarımızın sadece yüzde biri bu standartlara sahip olabilecek. Onların medeniyet algısına göre geriye kalanlar, bu hayale ulaşmak için her türlü fedakarlık yaparak hayatlarında bunun bedelini ödemek zorunda kalacaklar.

Onların Medeniyeti mükemmel bir kadın profili belirleyerek, o profile ulaşmak isteyen kadınlara kurdukları tuzakla milyarlarca dolar rant elde etmektedir. Bu kadın düşmanı sahte özgürlükçülerin tek bir amacı var, tıpkı 5 bin senedir yaptıkları gibi kadını insan statüsünden çıkarıp insanla hayvan arasında bir varlık olarak görme felsefesi. Çünkü onlar, kız çocukları doğdumu bunu utanç sebebi olarak görüp, kız çocuklarını diri diri gömen bir medeniyeti temsil ediyor.

Oysa bu çağdışı geleneklere son veren bizim Medeniyetimiz İslamdır. İslam geldği anda utanç kaynağı sayılan kız çocuklarını diri diri gömme safsatına son vererek, kadına en büyük hakları vermiştir. İslama göre kadın daha fazla haklara sahiptir. Tıpkı veda hutbesinden yükselen ses gibi: “Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim’’. Cenneti Annelerin ayaklarının altına seren Medeniyetle Anneyi vitrine taşıyan Medeniyet arasında fark vardır.

Ya Batı Medeniyetinin Kadına biçtiği rol gereği tüm kadınlarımzı köleleştireceğiz. Ya da insanın doğasına en uygun Din olan İslamın gereklerine göre yaşayarak Kadınlarımızı özgürleşitireceğiz.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir