Pazartesi , Temmuz 16 2018

Kadınlara Evlerinde İlkyardım Eğitimi


Kilis Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğünün işbirliği sayesinde kent merkezinde ikamet eden kadınlar, evlerinde ilkyardım eğitimi alabiliyor. 
    

Gönüllü kadınlar, kentte belediye ile sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde bir araya gelerek ‘şefkat eğitimi’ altında haftanın 2 günü sahada çalışıyor. Gönüllü kadınlar, saha çalışması sayesinde ilkyardım eğitimi görmek isteyen kadınları belirlediği gibi ihtiyaç sahibi ailelerde saptanıyor. 
    

Gönüllü kadınlar tarafından yürütülen bu saha çalışmasından sonra uzman sağlık görevlilerince gönüllü kadınlarla beraber tespit edilen adreslere gidilerek uygulamalı ilkyardım eğitimi veriliyor. 
    

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ise İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan iş birliği sayesinde kadınlara yönelik başlatılan çalışmaların özenle sürdüğünü belirtti. 
    

Çok Hasta Kaybediliyor
    

Kadınların almış olduğu ilkyardım eğitimlerinin bulunulan coğrafya itibarıyla Kilis halkı için hayati önem sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Kara, “İstatistikler incelendiği zaman ilkyardım bilinmediğinden dolayı daha hastaneye bile gidilmeden birçok insanımız yaşamını yitiriyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın bilinçlenmesi, yarı yolda ölüme terk edilmemesi ya da farklı sıkıntılar yaşanmaması için İl Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde konunun uzmanlarınca ilk yardım dersi veriliyor.” şeklinde konuştu.  
 

About

Check Also

Çocuklarınız Yemek Seçiyorsa Dikkat!

Ailelerin çocukları ile ilgili en sık yaşadığı sorunlardan biri olan yeme bozuklukları hakkında Psikolog Doktor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir