Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kan Gölü Dünya ve Vazgeçemediğimiz İhtiraslarımız


İnsanlar, yaşantılarını hafife almamalıdır. Bugün yaşananlar, çocuklarımızın geleceğinin teminatı olacaktır. Ancak yaşadığımız dünya, ilkbaharın o muhteşem mistik havasından her geçen gün biraz daha uzaklaşarak kış mevsiminin sisli, puslu ve soğuk günlerine doğru ilerliyor. Çünkü bizler, ihtiraslarımız yüzünden yaşantımızı doğal seyrinde yaşamıyoruz. 
    

Bugün dünyaya yağmur gibi yağan bombalar, çocukların canlarını yakarken, doğayı yok ederken bizler, ihtiraslarımızın ve çıkarlarımızın peşinden koşmaktayız. Kan kokan dünyamızda ölen çocukların bedenleri iken bizlerinde insanlığı. Yaşanan insanlık dramları, kutuplardaki buzları dahi eritirken yaşamın kaynağı olan sevginin yerini kan ve ölüm kokan nefret almış. 
    

Dünyada insanları besleyecek tarım alanlarının toplamı sadece %10 iken, organik bir tarım ürününe, ete, yumurtaya ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmişken, her gün 7 milyon ekmek çöpe giderken, bugün toprakları çatlatan kuraklık yarın dudaklarımızı çatlatacak seviyeye ilerlerken bizler, hangi ihtirasın ve hangi mücadelenin kavgasını veriyoruz? 
    

Bizler, zalimlere ve zulme çanak tutanlara alkışladıkça, acıları içmeye devam edeceğiz. Bombalar tepemizden aşağı yağdıkça ve o bombalar ile çocuklar öldükçe insanlığımız, güz mevsiminde sararan ağaçların yaprakları gibi sararmaya devam edecek. İhanete dur demedikçe, cesaretimizle ölümü dahi korkutmadıkça bükülmez bileğimiz bükülecek, gülün dikeni yüreğimizi kanatmaya devam edecek. 
    

Anamızdan emdiğimiz helal sütün hakkı için ihtiraslarımızı elimizin tersi ile bir kenara iterek bizlere emanet edilen dünyaya sahip çıkmalı ve çocuklarımıza, güzel bir geleceğin kapılarını açmalıyız. 
 

About Feyzullah TECİRLİ

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir