Cuma , Haziran 22 2018

Kandil'den Suikast İçin Gelen PKK'lı Kadın Terörist Mardin Dargeçit’te Yakalandı!


Mardin’in Dargeçit ilçesinde yakalanan kadın teröristin, Kandil’den suikast için geldiği kaymakam ve Ak Partili yöneticilere suikast düzenlemek için keşif yaptığı öğrenildi. 

Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde suikast için keşif yaparken yakalanan ‘Rozarin’ kod adlı PKK’lı terörist Mevlüde G.’nin Kandil’de eğitim aldığı öğrenildi. Güvenlik güçleri tarafından PKK’lı teröristin kaldığı evde yapılan aramada, aramada tabanca ve mermiler ile el bombası, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulundu. 

SİYASİLERİ HEDEF ALACAKTI
Terör örgütü PKK son günlerde siyasilere yönelik eylem düzenliyor. O eylemlerden biri Mardin Dargeçit’te gerçekleşmeden önlendi. Güvenlik güçleri son günlerde yaşanan olaylar üzerine hassas bölgelerde çalışmalarına ağırlık verdi. Dün gece Mardin’in Dargeçit ilçesinde saat 22.00 sularında suikast hazırlığında olduğu ve tanınmamak için sürekli makyaj yaptığı bilgisine ulaşılan kadın terörist düzenlenen operasyonla yakalandı. ‘Rozarin’ kod adlı PKK’lı terörist Mevlüde G. Dargecit İlçe Emniyet Amirliği ekipleri ve Jandarma ekipleri tarafından ortak düzenlenen operasyonla keşif yaptığı Saray Mahallesi Mezopotamya Caddesi’nde gözaltına alındı. 

SANSASYONEL EYLEM HAZIRLIĞINDAYDI
PKK’lı ‘Rozarin’ kod adlı terörist Mevlüde G.’nin üzerinde yapılan aramada ablasına ait kimlik çıktı. Kadının kaldığı evde de arama yapan polis ekipleri 7.65 mm çapında 1 tabanca, bu tabancaya ait 2 şarjör, 18 mermi, Rus yapımı el bombası, patlayıcı yapımında kullanılan TNT, uzaktan kumandalı 4 bomba alıcısı, 3 verici kumanda, 2 güç kaynağı, zaman ayarlı anahtar sistemi ve elektrikli fünyeler ele geçirdi. 

   

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir