Cuma , Haziran 22 2018

Kanser Hastaları, El Sanatları İle Motive Ediliyor


Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyesinde tedavi gören kanser hastası kadınlar için el sanatları kursları düzenliyor. El sanatları kurslarına katılan kadınlar ise kendilerine hobi edindikleri gibi yaşamla olan bağları güçlendiği için motivasyonları artıyor. 
    

Kanser hastası kadınların morallerini yükseltmek için düzenlenen el sanatları kursları, kadınlar açısından bir bakıma terapi görevi görüyor. 
    

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Onkoloji Servisi Bölümünde tedavileri süren kanser hastası kadınların boş vakitlerini değerlendirerek moralman çöküntüye uğramalarını engellemek için hastane bünyesinde el sanatları kurslarına yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. Tedavilerinden sonra düzenlenen kurslara katılan kadınlara, bez çiçek süslemeciliği, taş boyama ve resim yapma sanatları öğretiliyor. 
    

Sanatsal ve Kültürel Faaliyetler İle Motive Ediliyorlar
    

Kanser tedavisi gören kadınların iyileşme süreçlerinde tıbbi tedavi ile birlikte sosyal yaşamada kesinlikle katılmaları gerektiğinin önemine değinen Başhekim Doç. Dr. Fatih Özkan, “Hastaların moralinin yüksek olması iyileşme sürecine olumlu katkı sağlar. Hastalarımızın motive edilmesi ve iyileşebilmeleri için sanatsal ve kültürel faaliyetler düzenliyoruz. Spor etkinlikleri dahi yapmaya gayret ediyoruz. 12 kanser hastamız, bu sene açılan çiçek süslemeciliği kursu ile huzurlu ve keyifli bir ortamda sosyal yaşam içerisinde yer alıyor. Hastalığın haricinde toplumsal yaşam sürüyor. Bu yaşamın içerisinde yer alan hastalarımız ise mutlu oluyorlar.” şeklinde açıklamalarda bulundu.   
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir