Çarşamba , Haziran 20 2018

Kardeşini İnfaz Eden DEAŞ'lı Teröristten İnanılmaz İtiraflar!


Kayseri’de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalanan terör örgütü DEAŞ’ın infazcısı emniyette tamamlanan sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. 

Terör örgütü DEAŞ tarafından propaganda amaçlı yayınlanan görüntülerde öz kardeşi Irak polisi Abdulkadir Abdurrahman Ali’yi infaz eden Irak uyruklu örgüt imamı Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Kayseri’de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği başarılı operasyonla yakalandı. Emniyette 9 gün sorgulanan terörist, bugün adliyeye sevk edildi. Görüntülerde siyah sakalı ile dikkat çeken Abdulkhaleq Abdulqader Ali’nin sakalındaki boyanın çıktığı ve beyaza döndüğü görüldü. 

TEM POLİSİ KISKIVRAK YAKALADI
8 Kasım tarihinde Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan isimlerden biri kendi kardeşini de infaz eden, örgütün infazcısı olarak bilinen Abdulkhaleq Abdulqader Ali oldu. Gözaltına alındıktan sonra emniyete götürülen terörist, 9 gün süren sorgunun ardından bugün adliyeye sevk edildi. 

SADAKATİNİ KANITLAMAK İÇİN KENDİ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ
DEAŞ’ın infazcısı olarak bilinen Abdulkhaleq Abdulqader Ali ifadesinde, örgütün kendisinin sadakatini ölçmek için Irak Polisi olan öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman Ali’yi infaz etme talimatı verdiğini ve bunu yerine getirdikten sonra örgüt içerisinde yükseldiğini söyledi. Görüntüleri sosyal medyada propaganda amaçlı yaydığını söyleyen Ali, örgüte 2016 yılında Şiilere karşı mücadele için katıldığını, daha sonra bölge halkına zulüm yapmaya başladıklarını itiraf etti. 

8 ZANLI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Emniyette sorgusu tamamlanan DEAŞ canisi Abdulkhaleq Abdulqader Ali, işlemlerinin tamamlanmasının ardından kendisi ile birlikte 8 zanlıyla önce sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da adliyeye sevk edildi. 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir