Pazartesi , Haziran 25 2018

Kasım Ayının Zam Şampiyonu Domates


İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 Kasım ayı içerisinde İstanbul’da perakende satış fiyatı en fazla artan ürünün domates olduğu belirtildi.

İstanbul Ticaret Odasının yaptığı açıklamayla 2017 Kasım ayında İstanbul’da perakende satış fiyatı en fazla artan ve düşen ürünlerin listesi belli oldu. İstanbul Ticaret Odasının, İstanbul ücretliler geçinme indeksine kayıtlı 242 üründen 118 tanesinin perakende satış fiyatında artış olurken 27 ürünün fiyatında da ise azalma oldu. Ayrıca 97 ürünün perakende satış fiyatında da herhangi bir değişiklik gözlemlenmedi.

2017 Kasım ayı içerisinde yaş ve kuru sebze ile meyve perakende satış fiyatları incelendiği zaman gıda harcamalarında Kasım ayının şampiyonu %36.63’lük artış ile domates oldu.

İkincilik Sivri Biberde

2017 Kasım ayı içerisindeki perakende satış fiyatları incelendiği zaman ikinci ise %17.88’lik artış ile sivri biber oldu. Aynı dönemde perakende satış fiyatı %17.25 artan kabak ise üçüncü sıraya yerleşti.

2017 Kasım ayı içerisinde gıda harcamalarının yanında kültür, eğitim ve eğlence harcamaları ile giyim harcamalarında da artış olduğu gözlemlendi. 2017 kasım ayında tiyatro biletlerinin fiyatında da %16.98 artış görülürken giyim harcamalarında da kadın giyimi %16.68 ile fiyatı en fazla artan giyim grubu oldu.

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir