Perşembe , Ağustos 9 2018

Kayıp Askerden Güzel Haber Geldi


Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde bulunan Sarıca Jandarma Karakolu’nda askerlik yapan 20 yaşındaki Doğan Cerit, hava değişimi için izne gönderilmişti. 5 gündür haber alınamayan ve ailesinin kayıp başvurusu yaptığı gençten haber geldi. 20 yaşındaki askerin kafasını dağıtmak istediği ve bu nedenle de telefonunu kapatarak Diyarbakır’da kaldığı öğrenildi.

Kayseri nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Doğan Cerit, acemi birliği görevini Bilecik’te yaptıktan sonra Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Sarıca Jandarma Karakolu’na usta birliğini yapmak için gitti. Cerit, psikolojik sorunlar yaşadığı için göreve başladıktan 1 ay sonra hava değişimi izni için memleketine gönderildi.

5 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU

Kayseri’deki evine 1 aylık hava değişimi için gitmek üzere yola çıkan Doğan Cerit, önce karakoldan bir araçla toplama merkezine gitti, burada 2 gün kaldıktan sonra da Diyarbakır otobüs terminaline gitmek için geçtiğimiz 4 Temmuz günü yola çıktı. Fakat bir daha da Cerit’ten haber alınamadı. Ailesi bunun üzerin durumu polise haber verdi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı, ancak gencin izine rastlanamadı.

AİLESİ DE DİYARBAKIR’A GELDİ

Kayseri’de yaşayan aile, oğullarını bulabilmek için Diyarbakır’a geldi. Polis ekipleri de bu sırada çalışmalarına devam ederken, 20 yaşındaki Doğan Cerit’in telefonu sinyal vermeye başladı. Aile, polisle birlikte sinyal alınan yere giderek çocuklarını buldu. Oğlunu bulmanın mutluluğunu yaşayan anne Cerit, “Diyarbakır’da telefonunu açınca sinyalden bulduk. Kafasını dağıtmak istemiş, telefonunu kapatmış. Telefonunu açar açmaz yanına gittik. Çok şükür çocuğumuza kavuştuğumuz için mutluyuz” dedi.

 

About admin

Check Also

Şile’de Deniz Kenarında Oynarken Dalgalara Kapılan Çocuk Hala Bulunamadı

Şile Ağva’da dün yaşanan olayda 11 yaşındaki çocuk amcası ile birlikte deniz kenarında oyun oynadığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir