Çarşamba , Haziran 20 2018

Kerkük'te Türkmeneli TV'sinin Bürosuna Silahlı Saldırı Düzenlendi


Irak’ta Türkmen yurdu olarak bilinen Kerkük’te Türkçe yayın gerçekleştiren Türkmeneli televizyonunun Altunköprü Kasabasında bulunan bürosuna silahlı saldırı düzenlendi. 
    

Bir kişinin yaralandığı silahlı saldırı sonrasında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Kerkük Polis Müdürü Hattap Ömer, “Henüz kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından Kerkük’ten Türkçe yayın gerçekleştiren Türkmeneli televizyonunun Altunköprü’de bulunan bürosuna otomatik silahlarla düzenlenen saldırıda büroda görev yapan bir koruma yaralanmış ve televizyona ait binada da hasar meydana gelmiştir.” şeklinde konuştu. 
    

Ayrıca Kerkük Polis Müdürü Hattap Ömer tarafından Türkmeneli televizyonuna otomatik silahlarla düzenlenen saldırı olayıyla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi. 
    

16 Ekim tarihinde Peşmerge, çatışmadan Kerkük’ten çekilince Irak ordusu, federal polis ve Şii Haşdi Şabi güçleri, Kerkük’te kontrolü ele geçirmişti. Ancak Türkmenlere ait kurum ve binalara Kürt Peşmerge güçleri tarafından dönem dönem silahlı ve bombalı saldırılar düzenlenmeye devam ediliyor.     
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir