Çarşamba , Temmuz 18 2018

Kılıçdaroğlu CHP’li Üyelere Sert Çıktı! “Derhal İstifa Etsinler”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da yapılan partisinin il kongresinde konuştu ve parti içerisinde “Ben ne olacağım” düşüncesinde olanların hemen istifa etmesini istedi. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da düzenlenen İl Kongresi’ne katıldı ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlk önce bölgede bulunan çiftçilere seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçinin bitik olduğunu ve onları CHP’nin kurtaracağını söyledi.  Kılıçdaroğlu, “Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Bu ülkenin çiftçisinin sanayicisinin esnafın düşünmesi lazım. Bir 2002’ye baksınlar bir 2017’ye baksınlar. Şu anda çiftçimiz bitmiş vaziyette. En büyük şikayet onlardan geliyor. Ben size söz veriyorum seni içinde bulunduğun bataktan ben çıkarıp kurtaracağım.” dedi.

DELEGE HESABI YAPANLARIN PARTİDE İŞİ YOKTUR

Bu açıklamalarından sonra ise parti içerisindeki konulara değinen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kimsenin delege hesabı yapmamasını istedi ve delege hesabı yapanların parti içerisinde yeri olmadığını söyledi ve derhal istifa etmelerini ifade etti. 

Yapılacak olan kurultayın ardından tüzük kurultayı da yapacaklarını be herkesin aynı dilden konuşacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir CHP’li çıkar ‘Ben ne olacağım?’ derse derhal CHP’den istifa etsin. Bizim kapımız bunlara kapalı. Parti içinde asla kavga istemiyorum. Delege hesabı yapanların partide işi yoktur. Ayrıca Adana Milletvekilleri’ne sesleniyorum önümüzdeki günlerde siyasi partilerdeki delege sisteminin kaldırılması ile ilgili TBMM’ye kanun teklifi verin. Birbirine sırtını dönenler bu partide hiçbir yere gelmeyecek. Kurultaydan sonra tüzük kurultayı yapacağız. Herkesin her telden konuştuğu değil herkesin Türkiye’nin sorunları konuştuğu bir tüzük yapacağız ve herkes aynı dili konuşacak.  Bu partide bir kişi davanın insanı değilse bu partide işi yoktur. Bizim sorumluluğumuz diğer partilerin sorumluluğuna benzemez biz avukat bürolarında değil savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz. Biz Mustafa Kemal’in partisiyiz.” dedi. 
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir