Cuma , Haziran 22 2018

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Seçimlerindeki Hedefini Açıkladı! “Yüzde 60”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak açıklamalara bulundu ve hedeflerinin yüzde 50+1 olmadığını ve hedeflerinin yüzde 60 olduğunu söyledi.  İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair demeçler verdi ve son günlerde çok sık yaşanmaya başlayan çocuk istismarını gündeme getirdi. Yaşanılan istismar olaylarının oldukça vahim bir durum olduğunu ve anne-babaların duyarlılıklarına kulak vereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, çocuk istismarına en ağır cezanın getirilmesi için çalışacaklarını söyledi. Bu açıklamalarının ardından ise iktidar olduklarında yapacaklarından bahseden Kılıçdaroğlu, bir yıl içerisinde her bölgeye yurt yapacaklarını ve taşımalı eğitime son vereceklerini açıkladı. 

HEDEF YÜZDE 60

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilk hedeflerinin yerel seçimlerde büyükşehirlerin tamamını almak olduğunu söyledi. Daha sonra ise Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, hedeflerinin yüzde 50+1 olmadığını ve hedeflerinin yüzde 60 olduğunu söyledi. Bununla beraber YSK’ya da mühürsüz oyların geçerli sayılmasından dolayı eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, “2019’da başka bir hedefimiz var. Yerel yönetimler. Nereyi alacağız İstanbul’u alacağız. Nereyi alacağız, Ankara’yı, Mersin’i, Denizli’yi alacağız. İkinci bir seçim daha var en az 50+1 diyorlar. Hayır hedefimiz en az yüzde 60. YSK içindeki çete dahi bizim başarımıza gölge düşürmesin. Çete dedim diye suç duyurusunda bulunmuşlar. Çete, yasa dışı işler yapmak amacıyla bir araya gelmiş topluluk. Mühürsüz oy pusulaları geçerlidir diye karar aldılar mı? Kanuna aykırı mı? Aykırı. Bir araya geldiler mi? Geldiler. Vallahi de billahi de siz çetesiniz” ifadelerine yer verdi. 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir