Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kılıçdaroğlu ve İki CHP'li Vekille İlgili Fezleke Hazırlandı


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile ilgili ayrı ayrı fezleke hazırlandığı açıklandı. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, fezlekelerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan şikayet esas alınarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 12 Eylül 2017 tarihinde katıldığı bir televizyon programında referandum süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken sarf ettiği beyanlarla ilgili fezleke hazırlandı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında ise silahlı insansız hava araçlarıyla düzenlenen operasyonlarda sivillerin vurulduğuna dair iddialar ileri sürmesi, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’inde, TBMM personelinin bilgisayar kasası ile birim kapısını kırarak yerinden söküp genel kurul salonuna getirerek teşhir etmesinden dolayı fezleke hazırlandı. Hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığına iletildi. Ayrıca HDP Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp hakkında da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlardan dolayı fezleke hazırlanmıştır. Yine HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran hakkında da 27 Ağustos 2017 tarihinde HDP Antalya İl Başkanlığında yaptığı açıklamalara dair TCK’nın, ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçlamalarıyla ilgili 301. maddesi gereğince soruşturma yürütülmesi için Adalet Bakanlığından izin talebinde bulunuldu.”

CHP ve HDP milletvekilleriyle ilgili hazırlanan fezlekelerin, TBMM’ne sunulması için Adalet Bakanlığı’na gönderildiği açıklandı.    
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir