Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kılıçdaroğlu’ndan FETÖ Açıklaması! “Kaynak Sağlandıysa Görevden Ben Alırım”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesi’ne gitti ve görevden uzaklaştırılan Murat Hazinedar ile görüştü. Sonra da açıklama yapan Kılıçdaroğlu, eğer FETÖ’ye kaynak sağlandıysa belediye başkanlarını kendisi görevden alacağını söyledi. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde oldukça hareketli günler yaşanıyor! Ana muhalefet partisi kongre için hazırlıklarını yaparken, geçtiğimiz aylarda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmış ve bunun yankıları uzun bir süre sürmüştü. Henüz bunun yankıları devam ederken, dün ise Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile iki Belediye Meclis üyesi daha İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk, rüşvet, usulsüz ihale ve FETÖ’ye kaynak sağlama soruşturmalarından dolayı görevden uzaklaştırıldı.

KAYNAK SAĞLANDIYSA BEN GÖREVDEN ALIRIM

Akşam saatlerinde gerçekleşen bu olay sonrasında ana muhalefet partisinden sert tepkiler gelirken, bazı CHP’liler ise belediye önünde toplandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Beşiktaş Belediyesi’ne gitti ve Murat Hazinedar ile görüşüp durumu inceledi. Ardından da açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasını ve Balyoz davasını hatırlatıp aynısının kendilerine yapıldığını söyledi. Zamanında hükümetin FETÖ ile beraber hareket ettiğini iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyeden FETÖ’ye kaynak sağlanmadığını söyledi ve öyle bir şey olursa kendisi gereğini yapıp belediye başkanlarını görevden alacağını söyledi. Bu açıklamalarının yanı sıra hükümeti eleştirmeye devam eden Kılıçdaroğlu, hükümetin zamanında FETÖ ile kol kola gezdiğini söyledi.

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir