Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kılıçdaroğlu’ndan Hükümete KHK Eleştirisi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve yeni çıkartılan KHK üzerinden hükümete eleştirilerde bulundu. İşte detaylar…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, “Enine Boyuna” isimli bir programa konuk oldu! Burada ise gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ile vize krizinin sona ermesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Krizin aşılmasının oldukça güzel bir durum olduğunu söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iki büyükelçiliğin de yaptığı açıklamaların çelişkili olduğuna işaret etti ve buna eleştiride bulundu. Kılıçdaroğlu, “Krizin aşılması güzel bir olay. Biz bütün ülkelerle aramızın iyi olmasını isteriz. Türkiye hem kendi ülkesinde hem dışarıda barışı, demokrasiyi savunan bir ülke olmalı. Türkiye’nin yaptığı açıklama ile ABD’nin yaptığı açıklama arasında çelişkiler var. Türk büyükelçiliği biz hiç kimseye güven vermedik diyor. Neden iki taraf aynı metin üzerinden ortak açıklama yapmıyor? Şimdi kime inanacağız? Elbette kendi büyükelçiliğimize inanacağız ama iki devletin yayınladığı açıklama birbiriyle çelişiyor.” dedi. 

KHK ELEŞTİRİSİ

Yeni çıkartılan 696 sayılı KHK üzerinden hükümete eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu, FETÖ ile mücadelede el birliği yapılması gerektiğini ama tek tarafın “ben yapacağım” demesinin yanlış olacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, “ Biz parlamentoda sabaha kadar gereken mücadeleyi veriyoruz, yeri geliyor kavga ediyoruz. İç tüzüğün bize verdiği bütün hakları koruyoruz. Gönül isterdi ki bu mücadele sadece CHP’nin görevi olmasın. AKP’nin içinde de rahatsızlık var, biz bunu biliyoruz. Ama bugün geldiğimiz noktada onların da özgür iradeleri baskı altında.” dedi.
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir