Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kılıçdaroğlu’ndan Şaşkına Çeviren Afrin Açıklaması! “Seni Kefenle Karşılayanları Gönder”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin operasyonu hakkında eleştirilerde bulundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a isim vermeden çok sert sözler sarf etti. Kılıçdaroğu, “Oraya asker sokacaksanız, seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder önce” dedi. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hem OHAL üzerinden hem de Afrin operasyonu üzerinden hem hükümete hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert sözler sarf etti. OHAL kapsamı içerisinde hükümetin FETÖ ile mücadele edemediğini iddia eden Kemal Kılıçdaoğlu, OHAL’in 3 ay daha uzatılmasına tepki gösterdi. OHAL’in kaldırılmasını da talep eden Kılıçdaroğlu, hükümete FETÖ ile birlikte mücadele etme konusunda el birliği yapacaklarını da dile getirdi. 

SENİ KEFENLE KARŞILAYAN ARKADAŞLARINI GÖNDER 

OHAL üzerinden yaptığı eleştirilerin ardından isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da eleştirilerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin konusunda çok sert sözler sarf etti. Afrin’in El Bab gibi bir yer olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, diplomasinin sonuna kadar zorlanması gerektiğini söyledi. Afrin’e hava desteği olmadan girilmesinin büyük tehlikeler doğurabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Önce siz diplomasiyi sonuna kadar zorlayacaksınız. Gerek Akar’ın gerek Fidan’ın çabaları kayda değerdir. Diplomasi sonuna kadar zorlanmalı. Hava desteği almadan girilecek bir Afrin büyük maliyetlere yol açar. Oraya asker sokacaksanız, seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder önce. Bu milletin fakir fukara çocuğunu oraya gönderme.” dedi. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir