Cumartesi , Temmuz 21 2018

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Kritik Mesaj


KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Kıbrıs müzakerelerinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hiç kimse, sonuçsuz, takvimsiz ve belirsiz bir ortam içerisinde bir 50 yıl daha müzakere yürütülmesini bizden beklemesin.” şeklinde konuştu. 
    

Yeni yıl vesilesiyle resepsiyon düzenleyen Cumhurbaşkanı Akıncı, “İsviçre’de süren müzakerelerden Kıbrıs Türk tarafının güzel haberlerle döneceğine inanıyorum. Biz, bu süreç içerisinde adım atan ve inisiyatif alabilen tarafız. Uluslararası toplumda bu durumun farkındadır. Kıbrıs Türklerinin eşitlik, özgürlük ve güvenlik haklarının garanti altına alınması ile birlikte Kıbrıslı Rumlarında haklarının göz ardı edilmemesi gerektiğine inanarak adil ve karşılıklı kabul edilebilir bir çözümün peşindeyiz. Sonuç elde edilememesinin suçlusu kesinlikle Kıbrıs Türk tarafı değildir.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
    

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu süreç içerisinde gerekli tüm açılımları yapan Türkiye, Birleşmiş Genel Sekreterliğine ve muhataplarına ulaştırdı. Bu noktada asıl olan hedefe varmaktır. Bu hedefe varılamaması ise buruk bir hava oluşturdu.” dedi

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir