Salı , Haziran 19 2018

Kocaman Uyarı “Sezonun En Önemli Maçı”


Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, İlker Yağcıoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ligde alınan kötü sonuçlar için hataların yanı sıra şanssızlıkların da var olduğunu söyleyen Kocaman, takıma uyarılarda bulunduğunu ve Sivaspor maçının sezonun en önemli maçı olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman’dan önemli açıklamalar! Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Takvim Gazetesi’nde köşe yazarı olan İlker Yağcıoğlu’nda önemli açıklamalar yaptı. Ligde şuana kadar çok hata yaptıklarını söyleyen Kocaman, herhangi bir sabote etme durumunun olmadığını ve olursa da gereğini yapacağını belirtti.

Son dakikalarda yedikleri goller olmasa şuan daha başka şeylerin konuşuluyor olacağını söyleyen Aykut Kocaman, “Sabote kelimesi çok ağır. Asla bunu kullanmam. Benim söylememdeki kasıt sadece tespit. Çünkü yaşadığımız bireysel hataların sayısı anormaldi. Normal bir takımın başına 10 yılda gelecek olan 13 maçta geldi. Zaten sabote olsa bunu hissederdim. Hissettiğim anda gereğini yapardım. Böyle bir şey asla söz konusu değil. Takımın yaşadığı şanssızlıklar var. Hepsini bir tarafa bırak son 2 maçta 95. ve 89. dakikalarda yediğimiz 2 gol olmasa bugün çok daha farklı şeyler konuşulur ve daha ümitli bakabilirdik” ifadelerini kullandı.

SEZONUN EN ÖNEMLİ MAÇI

Şuana kadar çok hatalar yaptıklarını ve artık hataya yer olmadığını söyleyen Aykut Kocaman, 3-4 maçlık bir seri ile yarışın içerisinde daha rahat olabileceklerini söyledi. Sivasspor maçı için oyuncularını fazlasıyla uyardığını söyleyen Kocaman, bu maçın önemine dikkat çekti ve “Şampiyonluğu istiyoruz, elbette kovalayacağız. Tek ihtiyacımız olan şey futbolcuların özgüvenini geri kazanabilmesi. Bunun için bize 3-4 maçlık bir seri lazım. Bunu başardığımız taktirde de sonuna kadar yarışın içinde oluruz. Bu yüzden de ilk oynayacağımız Sivas maçı çok önemli. Hem taraftarla barışma hem de şampiyonluk iddiamız açısından sezonun en önemli maçına çıkacağız. Bence sezonun en önemli maçı. Ancak Sivas maçında 4 oyuncu olmayacak. Bu elbette canımızı sıkıyor. Şu kritik aşamada en son isteyeceğimiz şey sakat ve cezalı oyuncu olması. Ama her şartta Sivas maçını kazanmalıyız.” dedi.

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir