Pazartesi , Haziran 25 2018

Komutanın Kafasına Miğferle Vurduğu Asker Hayatını Kaybetti


Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde askerlik yapa Gökhan Kılıç, nöbet tuttuğu sırada telefonla ailesini aradı ve onlarla görüşürken komutanına yakalandı. Komutanının ise başına miğferle vurduğu Gökhan Kılıç, beyin kanaması geçirdi ve hayatını kaybetti. İşte detaylar…

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde akıllara durgunluk veren olay! Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde askerlik yapmakta olan Gökhan Kılıç nöbet görevini yerine getirirken, yanında bulunan cep telefonu ile ailesini aradı. Telefonda ailesi ile konuştuğu sırada ise Başçavuş Hancı onu yakaladı ve yasak olduğu halde konuştuğu için ilk önce kızdı. Ardından da miğferle Gökhan Kılıç’ın kafasına vurdu. Miğfer darbesini aldıktan sonra fenalaşan ve koğuşa götürülen Kılıç, daha da ağırlaşınca ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Gökhan Kılıç’ın kafasına miğfer ile vurulurken ve fenalaştığı anlarda yanında bulunan Ahmet Kızılcan ise o anları tek tek anlattı ve Kılıç’ın sürekli “başım ağrıyor” dediğini belirtti. Kızılcan,  “Gökhan yerden kalktı. Başçavuş başlığı bana verdi. Sürekli ‘Yasak olduğunu bilmiyor musun’ diyordu. Bölüğe doğru yürüdük. Gökhan kafasının sol tarafını okşuyor, ‘Başım ağrıyor’ diyordu. ‘Ne oldu?’ diye sordum. ‘Başçavuş telefonla konuştuğumu görünce kompozitle başıma vurdu’ dedi.” ifadelerine yer verdi.

BAŞÇAVUŞ TUTUKLANDI

Başına miğferle darbe alan ve bu yüzden beyin kanaması geçiren Kılıç, 54 gündür süren yaşam mücadelesini kaybetti ve hayatını kaybetti. Başçavuş Hancı ise tüm suçlamaları kabul etmese de ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine yollandı. 
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir