Pazartesi , Haziran 25 2018

Konya'da DEAŞ'ın Hücre Evi O İş Adamına Ait Çıktı!


Konya’da 15 Temmuz’u kana bulamak için eylem yapmaya hazırlanan DEAŞ’lı teröristlerin kaldığı hücre evine düzenlenen baskında 5 terörist öldürülmüştü. DEAŞ’lı teröristlerin kiraladıkları villanın sahibi FETÖ’nün finansçılarından bir iş adamı olduğu ortaya çıktı. 

Konya’da düzenlenen operasyonda DEAŞ’ın 15 Temmuz’u kana bulamak için eylem yapmaya hazırlanan 5 terörist öldürülmüştü. Polis tarafından yapılan araştırma sonucunda DEAŞ’lı teröristlerin hücre evi olarak kiraladıkları evin sahibinin M.Ö. adlı iş adamı olduğu ve FETÖ’nün il yapılanmasında mütevelli heyetinde bulunarak örgüte finans sağladığı anlaşıldı. 

BİR SÜRE FETÖ’DEN CEZAEVİNDE KALMIŞTI
Bir süre FETÖ üyeliğinden cezaevinde kaldığı öğrenilen M.Ö.’nün kardeşi de FETÖ üyeliğinden aranıyor. Gözaltına alınan M.Ö.’nün evi ilaç mümessili olarak gelen bir kişiye kiraladığını söylediği öğrenildi. 

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERDEN BİRİ ESKİ PKK’LI
Hücre evinde öldürülen A.Y., F.H.T., V.S., M.E.D. ve M.C. isimli teröristlerden üçü hakkında DEAŞ terör örgütü üyeliğinden yakalama kararı bulunduğu yine operasyonda öldürülen A.Y.’nin ise PKK terör örgütü üyeliğinden girdiği cezaevinde açlık grevi yaptığı belirlendi. Operasyon sırasında teröristlerden A.Y.’nin, canlı bomba yeleğine 12 kalıp haline getirilmiş TNT patlayıcıları yerleştirmeye çalışırken öldürüldüğü de gelen bilgiler arasında yer aldı. Konya’da yaşanan olayın ardından gözaltına alınan iş adamı M.Ö. ve 2 emlakçının da aralarında bulunduğu 18 kişinin sorguları devam ediyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir