Pazartesi , Temmuz 16 2018

Konya’da Kantinci Ortaokul Öğrencilerine Cinsel Tacizde Bulundu


Konya’da merkezdeki imam hatip ortaokulunda kız öğrencileri tost yapmak için kantine çağıran 59 yaşındaki A.U onlara cinsel tacizde bulundu. Öğrencilerin şikayetçi olduğu A.U ise mahkeme tarafından 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İşte detaylar…

Konya merkezde yer alan bir imam hatip ortaokulunda 2017 yılının Mart ayında akıllara durgunluk veren bir ola yaşanmıştı. Ortaokulun kantinini işletmekte olan 59 yaşındaki A.U, S.S ve S.Y isimli öğrencilere sabah kahvaltılarında tost istediklerinde onları kantine çağırdı ve tostlarını kendilerinin yapmasını isteyip bahane ile de kendisine yardım ettiriyormuş gibi yaptı. O esnada ise kantine giren kız öğrencilere sözlü ve fiziki olarak cinsel tacizde bulundu.

KIZLAR REHBER ÖĞRETMENLERİNE ANLATTI

Kantincinin tacizine uğrayan kızlar ise korku içerisinde kantinden kaçarken bir daha kantinden ir şey alacaklarında arkadaşlarından yardım istemeye başladılar ve onlara sipariş vermeye başladılar. Ancak kantincinin tacizleri hala daha devam edince kızlar durumu rehber öğretmenine anlattılar. Daha sonra da durum okul yönetimine bildirildi ve kantinci hakkında hemen savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Savcılık talimatı ile polisler tarafından gözaltına alınan kantinci A.U ise ifadesinde reddetse de devam eden mahkeme sürecinde karar verildi. Okul kantininde S.S ve S.Y isimli iki kıza cinsel tacizde bulunan kantinci A.U hakkında mahkeme heyeti 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir