• BIST117.522
 • Altın161,931
 • Dolar3,7875
 • Euro4,6596
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 9 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü

15 Temmuz gecesi bölücü terör örgütü FETÖ üyesi bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından ülkenin her yerinde halk teyakkuza geçti. Konya'da elektrik kesintisi "darbe girişimi" olarak değerlendirildi ve halk sokaklara döküldü.
Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü
Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü

Konya'da elektriklerin 30 dakika kesilmesi üzerine darbe olduğunu öne sürerek sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleşen halk ellerine Türk Bayraklarını alarak sokağa çıktı. Valilik binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi, Vali Yakup Canbolat’ın sosyal paylaşım sitesi ‘Twitter’ üzerinden ve yetkilil polislerin de sözlü olarak teknik bir arızadan dolayı elektriklerin gittiğini açıklamasına rağmen toplananlar dağılmadı. Vali Canbolat'ın valilik binasına gelmesini isteyen grup, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu'nun 2 kişiyi vali ile görüştürmesi üzerine halk sessizce dağıldı.


Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü


ELEKTRİKLER KESİLİNCE SOKAĞA AKIN ETTİLER

Konya kent merkezinde saat 01.20 sıralarında elektrikler kesildi. Yaklaşık 30 dakika elektriklerin gelmemesi üzerine sosyal medya üzerinden örgütlenen bazı kişiler darbe olduğunu öne sürerek ellerine Türk bayraklarını alarak sokaklara çıktı. Kent merkezindeki valilik binası ile askeri birliklerin bulunduğu binalar önünde toplandı.


Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü


Bazı kişiler Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 56'ncı Bakım Merkezi Komutanlığı çıkışını araçlarıyla kapattı. Valilik binası önünde toplanan halk sayısı kısa sürede yaklaşık 500 kişiye ulaştı. Darbe olduğunu iddia edip Vali Yakup Canbolat ile görüşmek için valilik binasına girmek isteyen vatandaşlar ile polis arasında kısa süreli gerginlik oldu.


Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü


VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Bu gelişmeler üzerine Vali Canbolat, sosyal paylaşım sitesi ‘Twitter’ üzerinden "Bir teknik arıza nedeniyle ilimizde kısa süreli elektrik kesintisi olmuştur. Şu an itibariyle il genelinde elektrik verilmiştir. Başkaca sorun gözükmemektedir. Vatandaşlarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederim. Herkese iyi geceler" açıklamasını yaptı.


Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü


TOPLANANLAR DAĞILDI

Vali Canbolat’ın sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklama ve polis yetkililerinin elektrik kesintisinin teknik bir arızadan kaynaklandığı yönünde yaptığı açıklamanın ardından valilik binası önünde toplanan bazı kişiler dağıldı.

MİLLETVEKİLİ BABAOĞLU GELDİ

Vali Canbolat'ın valiliğe gelmemesi üzerine yaklaşık 200 kişilik gurup bina önündeki bekleyişlerini sürdürdü. Bu sırada valilik binası önüne gelen AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da bekleyenlere, "Korkacak bir şey yok. Rahatlıkla evinize gidebilirsiniz. Teknik nedenlerden dolayı bir arıza meydana geldi. Onu da hallettiler ve şuanda hiç bir sıkıntımız yok. Vali beyle de irtibat halindeyiz. Oda hiç bir sıkıntı olmadağını söyledi" açıklamasını yaptı.Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü

 

Daha sonra toplanan gruptan 2 kişiyi valilik binasına alarak Vali Canbolat ile telefonla görüştürdü. Vali Canbolat ile telefonla görüşen kişilerin, herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde yaptığı açıklamanın ardından valilik binası önünde toplananlar dağıldı. Askeri birlikler önünde toplanan 20-30 kişilik gurupların da teknik arızadan dolayı elektriklerin kesildiğini öğrenince dağıldığı belirtildi.

 

Konya'daki Elektrik Kesintisi Halkı Sokağa Döktü

 

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler
Yorum Yaz