Cumartesi , Ağustos 4 2018

Konya'dan Sonra Sivas'ta Dev Obruk


Sivas’ın Gemerek ilçesindeki Karacalar Mahallesi Kumluk’ta bulunan pancar tarlasında meydana gelen yaklaşık 8 metrelik dev obruğu görenler hem korktu hem de şaşırdı. 

Dev obruk Gemerek Belediyesi ekipleri tarafından güvenlik çemberine alınırken ilçedeki yetkililerden dev obrukla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Pancar tarlasında oluşan dev obruk ile ilgili Devlet Su İşleri ekiplerine bilgi verildiği ve Devlet Su İşleri ekiplerinin bölgeye gelerek inceleme yapacağı belirtildi. 

Dev obruğu gördüğü zaman şaşırıp kaldığını belirten Nusret Sarıbek, “İlçedeki sondaj çalışmalarından dolayı yer altındaki sular zamanla çekildiği için bu dev obruk oluştu. Geçtiğimiz yıllarda burada yine çökme olmuştu. 8 metre derinliği var ve insan düşse hayatta kalamaz. Bu dev obruğu gördüğümüz zaman şaşırıp kaldık. Neyse ki bu dev obruğun içerisine hayvan falan denk gelip düşmemiş.” şeklinde konuştu.
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir