Salı , Haziran 19 2018

Korkut Kaymakamı, FETÖ/PDY Soruşturmasında Açığa Alındı


Muş iline bağlı Korkut ilçesinin Kaymakamı Abdulgani Mağ’in, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındığı bildirildi. 
    

Muş ilinin Korkut ilçesine yaklaşık 3 yıl önce kaymakam olarak atanan Abdulgani Mağ, dönem dönem Muş Vali Yardımcılığı görevini de yürütüyordu. Korkut Kaymakamı Abdulgani Mağ’ın, görevine iade edilip edilmeyeceği ile ilgili net kararın yürütülen soruşturmanın sonucuna göre verileceği bildirildi. 
    

Diyarbakır Merkezli yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında ise 26 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda 24’ü muvazzaf asker olmak üzere 34 kişi gözaltına alındı. 
    

Tokat’ta ise FETÖ terör örgütünün mahrem askeri yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada haklarında yakalama kararı bulunan 34 rütbeli askerin 18’i gözaltına alındı. 

Malatya’da yürütülen FETÖ soruşturmalarında ise daha önceden kamu görevinden ihraç edilmiş olan kamu görevlileri ve doktorlarında aralarında bulunduğu 9 şüpheli hakkında gözaltı işlemi uygulandı.   
 

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir