Cuma , Ağustos 3 2018

Koşarak Kilo Verilir Mi?


Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı avlarını daha kolay bir şekilde yakalamakta.  Günümüzde ise daha çok spor yapmak, işlerimize yetişmek ve bazı etkinliklere katılmak için koşuyoruz.

Şüphe yok ki koşmak kilo vermeye de yardımcı oluyor. Fakat konuşmanın diğer önemli detaylarına da değinmeden geçmemek gerekiyor. İşte koşmanın size kazandıracakları;

KOŞMAK KİLO VERDİRİR

Koşmak sadece kilo verdirmek ile kalmıyor eylemin ardından da enerji harcamanıza neden oluyor. Sağlam bir koşma egzersizinin ardından gün içerisindeki enerji harcama düzeyiniz artarak devam ediyor. Yapılan araştırmaların sonucunda yürümeye göre koşmanın %90 daha fazla kalori yakımına yardımcı olduğu belirlendi.

KOŞMAK ZAMAN KAZANDIRIR

Sadece işe geç kaldığınızda koşuyorsunuz Aslında bu Size aynı zamanda istediğiniz vücuda kavuşmanız konusunda da yardım ediyor.  Tabii ki bunu sadece işe geç kaldığınızda yapmamız değil sürekli ve düzenli hale getirmeniz gerekiyor. Ağırlık kaldırma, yoga,  aerobik ve pilates gibi egzersiz bütünleri ile uzun vadede kilo vermeye çalışıyorsunuz bunu koşma ile destekleyebilirsiniz.

BEDAVADIR

Spor salonlarında vereceğiniz Paranız yoksa koşarak istediğiniz zaman ücretsiz olarak spor yapabilirsiniz. Herhangi bir alete ya da hocaya ihtiyacımız olmadığı için sadece bir koşu ayakkabısı alıp gerekli motivasyona sahip olarak spor yapabilirsiniz.

RUH HALİNİZE İYİ GELİR

Koşmanın adeta bir uyuşturucu gibi etki gösterdiğini biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar sonucunda koşmanın beyinde Morfin benzeri maddelerin üretimini sağladığı ortaya çıktı.  Kısacası koşmak sizin ruh halinize de iyi geliyor.

DİYET YAPMAYA GEREK KALMIYOR

Fazla kiloları olanlar genel olarak diyet yaptıkları için sorunlar yaşıyor ve bir süre sonra da test ediyorlar. Fakat koşarak kilo vermeye karar verirseniz herhangi bir özel diyet yapmanıza gerek kalmıyor. Kısacası kendinizi aç bırakmadan sağlıklı ve normal miktarda yemek yiyerek aldığımız kalorileri koşup yakabilirsiniz.

About admin

Check Also

Son Şampiyon Almanya Dünya Kupası’nda Havlu Attı

Dünya Kupasının son şampiyonu Almanya,  Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası son maçında havlu attı. Güney …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir