Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kredi Kartı Borcu Nedeniyle Takibe Alınanların Sayısı Düştü


Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılında kredi kartı ve kredi borcu nedeniyle yasal takibe alınanların sayısı düştü.  Yılın ilk yarısındaki verilere göre yasal takip sayısı bir hayli geriledi.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi 2018 Nisan Negatif Nitelikli Bireysel Kredi Ve Kredi Kartı Raporu’nu yayınladı.  Rapora göre yılın ilk 4 ayında kredi kartı ve kredi borcu yüzünden yasal takibe düşenlerin sayısı azaldı.

YILIN İLK 4 AYINDA GEÇEN YILA ORANLA YÜZDE 4 AZALMA VAR

Hazırlanan rapora göre 2018 yılının ilk 4 ayında bireysel kredi kartı ya da bireysel kredi borcu yüzünden yasal takibe düşen kişi sayısında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 5 düşüş görüldü.  2018 yılında Kredi ya da kredi kartı borcu nedeniyle takip edilenlerin sayısı ise 486 bin kişi olarak gerçekleşti.  Rapora göre 2018 yılı Ocak Nisan döneminde bireysel kredi kartı borcu nedeniyle yasal takibe intikal eden kişi sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 18 azaldı ve 284 bin kişi oldu. Yine 2018 yılının ocak Nisan ayları arasında bireysel kredi borcu nedeniyle yasal takibe düşen kişi sayısı ise geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 10 arttı ve 288 bin kişi olarak gerçekleşti. Genel toplamda ise yılın ilk 4 ayında banka borçları nedeniyle icra takibine düşen kişilerin sayısı yüzde 5 azalmış oldu.

About admin

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir