Pazartesi , Temmuz 23 2018

Kredi Kartlarında Yeni Dönem! 17 Ağustos’tan İtibaren Onay İsteyecek!


17 Ağustos’tan itibaren kredi kartlarında yeni dönem başlıyor. Bundan sonra online alışveriş müşteri  onayı olmadan yapılamayacak. 

Kredi kartı kullananlar dikkat. 17 Ağustos tarihinden itibaren online alışverişte yeni dönem başlayacak. Bu tarihten itibaren çıkarılan kredi kartları online alışverişe kapalı olarak verilecek ve alışveriş için müşteri onayı da istenecek. Şu anda mevcut olan kartlar için de kart sahiplerinden onay istenecek. 

BANKALAR BİLGİLENDİRME MESAJLARI GÖNDERİYOR
17 Ağustos öncesinde bankalar müşterilerine konu hakkında bilgilendirme mesajları göndermeye başladı bile. Bundan sonrasında online alışverişe kapalı olarak gönderilecek olan kartları online alışverişe açtırmak için kredi kartını onaylatması gerekiyor.

17 AĞUSTOS’TAN SONRA NE YAPMAK GEREKİR?
BDDK tarafından alınan yeni karara göre bankalar müşterilerine kredi kartı gönderirken 17 Ağustos tarihinden itibaren kartları kapalı olarak gönderecek. Kredi kartını teslim alan müşteri ise bankasının müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartını yeniden online alışverişe açtıracak. Mevcut müşterilerin ise 17 Ağustos’a kadar bankalara onay vermesi gerekiyor. Bankalar aranarak, yazılı olarak ya da bankaların yönlendirmesi ile telefon mesajı şeklinde online alışveriş onayları alınacak. 

 

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir