Çarşamba , Haziran 20 2018

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayımlandı


Kültür ve Turizm Bakanlığının, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan personel alım ilanına başvurular sürüyor. Son başvuru tarihi ve başvuru şartları ise… 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, stajyer kontrolör olarak görevlendirilecek personel alımının giriş sınavı ile alınacağını duyurdu. 

Sınava Kimler Başvurabilir?

Sınava başvuracak adayların, Kültür ve Turizm Bakanlığının belirlediği belli şartları taşıması gerekiyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları taşıyan ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmayan, ilgili KPSS puan türlerinde en az 70 puan alan, akıl ve vücut sağlığı yerinde olan daha önceden yapılan sınavlara iki kereden fazla katılmayan adaylar, sınava başvurabilecek. 

Sınav Başvuruları Nasıl Yapılacak? 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ile ilgili sınava başvurmak isteyen adaylar, elektronik ortamda yer alan başvuru formunu 6 Aralık 2017 tarihi mesai bitimine kadar doldurarak başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Adaylar tarafından çıktısı alınan başvuru formu ise “Kültür ve Turizm Bakanlığı İsmet İnönü Bulvarı No:5 Kat:6-7 Emek/Ankara” adresine postalanarak ya da bizzat elden teslim edilerek başvuru işlemi tamamlanıyor. 

Adaylar, başvuru formunun çıktısına diplomanın aslı veya onaylı sureti ile 2 adet vesikalık fotoğraf ve KPSS sonuç belgesini ekleyecekler. 

Sınav Tarihi Ne Zaman? 

18 Aralık ile 21 Aralık tarihleri aralığında yapılacak sınava adaylar, “Kültür ve Turizm Bakanlığı İsmet İnönü Bulvarı No:5 Emek/Ankara” adresinde girecekler. Sınav saati ise adaylara ayrıca bildirilecek. 
 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir