Cumartesi , Ağustos 4 2018

Kurban Bayramı 2017 Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?


Müslüman aleminin iki dini bayramından biri olan Kurban bayramı bu sene ne zaman? Tatil planları yapan milyonlarca vatandaş kurban bayramnıda kaç gün tatil yapacak. Hükümet Bayram tatilinin 10 gün yapar mı? 30 ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatili birleştirilim mi? 

2017 Kurban Bayramı 1 Eylül 2017 Cuma gününe denk geliyor Kurban bayramı tatili nomalde 4 gün. 

31 Ağustos 2017 Perşembe günü Kurban Bayramı Arefesi olması nedeniyle yarım gün resmi tatil. Ancak 30 Ağustos 2017 Çarşamba gününe denk geliyor ve Zafer Bayramı olması nedeniyle resmi tatil. durum böyle olunca.

30 Ağustos 2017 Çarşamba (Zafer Bayramı Resmi Tatil)
31 Ağustos 2017 Perşembe (Kurban Bayramı Arefesi Yarım gün Resmi tatil)
1 Eylül 2017 Cuma (Kurban Bayramının 1. Günü)
2 Eylül 2017 Cumartesi (Kurban Bayramının 2. Günü)
3 Eylül 2017 Pazar (Kurban Bayramının 3. Günü)
4 Eylül 2017 Pazartesi (Kurban Bayramının 4. Günü)

Tatilciler merakla Hafta başı olan 28 Ağustos 2017 Pazartesi ile 29 Ağustos 2017 Salı günün resmi tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor.
Bakanlar Kurulunun kararı ile belirlenecek olan tatil tarihini vatandaşlar merakla bekliyor.
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 10 günlük tatil olması turizme büyük fayda sağlayacaktır ancak durumun bakanlar kurulu tarafından değerlendirilip ilan edileceğini adaha önce belirtmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN KURBAN BAYRAMI TATİLİ AÇIKLAMASI

Bugün Cuma namazı çıkışınd konu ile ilgili açıklama yapan cumhurbaşkanı Erdoğan,
“Durum müsaitse turizm açısından isabetli olur. Antalya bugün itibariyle yüzde 80 doluluk oranını yakalamış durumda. Hükümet 10 günü programına aldı, çalışıyor. Salı günü bakanlar kurulumuz var, hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’da cuma namazı çıkışı konu ile ilgili “Bayram tatili ile ilgili kararı salı günü Bakanlar Kurulu’nda alacağız. Her iki alternatif de değerlendirilecek. Toplumun bir kesimi çalışmaya devamm edelim diyor, bir kısmı tatili uzatalım diyor. Her ikisinin artısı eksisi düşünülecek salı günü Bakanlar Kurulu’nda karar verilecek.” dedi.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir