Salı , Ağustos 7 2018

Kurban Bayramında Emeklilere Ödenecek İkramiyenin Tarihi Belli Oldu


Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin gözü kulağı bu haberdeydi. Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin alacaklar ikramiye hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bayram ikramiyeleri 16 Ağustos tarihinde Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin hesabına yatarken, 17 Ağustos’ta ise emekli sandığı emeklilerinin hesabına yatacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin beklediği haberi verdi. Ramazan Bayramı öncesinde olduğu gibi, Kurban Bayramı öncesinde de emeklilerin alacakları ikramiyelerin ödeneceği tarih belli oldu. Bakan Selçuk açıklamasında, Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin 16 Ağustos tarihinde, emekli sandığı emeklilerinin ise 17 Ağustos tarihinde bayram ikramiyelerini alacağı belirtildi.

BİRDEN FAZLA MAAŞ ALANLARA TEK İKRAMİYE YATACAK

Bakan Selçuk açıklamasında bayram öncesi ikramiye alacakların dosya başına Bin TL ikramiye alacaklarını hatırlatarak, “Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.” dedi. Kurban bayramı için ikramiye alacak olan emekli ve hak sahibi sayısının 11 milyon 767 bin 550 olduğunu dile getiren Selçuk, toplam yapılacak ödeme tutarının ise 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira olduğunu dile getirdi.

 

About admin

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir