• BIST117.522
 • Altın161,931
 • Dolar3,7875
 • Euro4,6596
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 9 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Kuzey Irak'ta 7,3 Şiddetinde Depremin Ardından Bilanço Ağırlaşıyor: 335 Ölü, Binlerce Yaralı Var

Irak’ın kuzeyinde meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremin bilançosu giderek ağırlaşıyor. Alınan son bilgilere göre deprem nedeniyle büyük yıkımın meydana geldiği İran’da 328 kişi hayatını kaybetti. Irak’ta ise 7 kişi öldü. Depremde iki ülkede binlerce k
Kuzey Irak'ta 7,3 Şiddetinde Depremin Ardından Bilanço Ağırlaşıyor: 335 Ölü, Binlerce Yaralı Var
Kuzey Irak'ta 7,3 Şiddetinde Depremin Ardından Bilanço Ağırlaşıyor: 335 Ölü, Binlerce Yaralı Var Kuzey Irak'ta 7,3 Şiddetinde Depremin Ardından Bilanço Ağırlaşıyor: 335 Ölü, Binlerce Yaralı Var Kuzey Irak'ta 7,3 Şiddetinde Depremin Ardından Bilanço Ağırlaşıyor: 335 Ölü, Binlerce Yaralı Var

Irak’ın kuzeyinde meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremin bilançosu giderek ağırlaşıyor. Alınan son bilgilere göre deprem nedeniyle büyük yıkımın meydana geldiği İran’da 328 kişi hayatını kaybetti. Irak’ta ise 7 kişi öldü. Depremde iki ülkede binlerce kişinin yaralandığı öğrenildi. 

Dün akşam saat 21.18’de Kuzey Irak'ın güneyindeki Süleymaniye ve Halepçe kentlerinin ortasında 7,3 şiddetinde bir deprem meydana geldi. İran, depremden daha çok etkilenirken, 328 kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi ise yaralandı. Irak’ta ise 7 kişi öldü, 235 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde de bir çok ilde şiddetli deprem hissedildi. Irak ve İran’ın yanı sıra Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler de depremle sarsıldı. Köylerde büyük yıkımın meydana geldiği depremin ardından Derbendihan Barajı'na yakın yerleşim alanlarının acil olarak boşaltılması istendi. Irak ve İran’a ilk yardım ekibi Türkiye’den gitti. AFAD ve Kızılay, ağır iklim tipi Sahra Hastaneleri kurarak, depremzedelere yardım etmeye başladı. 

TÜRKİYE’NİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİ DE SALLANDI
Türkiye'nin doğu ve güneydoğu illeri de Irak’ta meydana gelen deprem nedeniyle sarsıldı. Ülkemizde herhangi bir yıkımın olmadığı, can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtildi. Vatandaşlar ise deprem nedeniyle büyük panik ve korku yaşarken, sokağa dökülenler de oldu. 

7 ÜLKE DEPREMDEN ETKİLENDİ
Irak’ta yaşanan 7,3 şiddetindeki depremden 7 ülke etkilendi. Irak ve İran yıkım yaşanan ülkeler olurken, Suriye, Azerbaycan, Türkiye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri de sallandı. 

335 KİŞİ ÖLDÜ, 2 BİNE YAKIN YARALI VAR
Irak Sağlık Bakanlığı tarafından depremin ardından yapılan açıklamada, Irak’ta deprem nedeniyle 7 kişinin öldüğünü 235 kişinin yaralandığını duyurdu. İran devlet televizyonu ise depremde İran’da en az 328 kişinin öldüğünü, 600’den fazla yaralı olduğunu duyurdu. 

irak-deprem-2.jpg
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler