Cumartesi , Ağustos 4 2018

Lady Gaga ve Gençliğin Geldiği Nokta


Yazımızın başlığı bir genelleme değil sadece tespittir. Yoksa  bu ülkede herkes biliyor ki önce ahlak ve maneviyat diyen, vatanını ve milletini her türlü kötülüklerden koruyabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan, fedakar gençliğimizi görmezden gelmek, onların emeklerine saygısızlık olur.

Dünya genelinde genç nüfus diye tabir edilen 13-29 yaş arası grafiğe baktığımızda, bu yaş aralıklarındaki yoğunlaşmanın Osmanlı Coğrafyası diye tabir edilen ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’nın da bir bölümünü içeren, bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Haçlı Zihniyeti on dokuz haçlı seferi düzenlediği bu coğrafyalarda hüsrana uğratılmıştır. Batı, artık bu işin savaş yoluyla zor olacağını, her ne kadar silah ve teçhizat yönünden güçlü olsalar bile, Müslüman Ülkelerin ellerinde bulundurdukları inançlı ve imanlı nesilleri sayesinde,  hiçbir şekilde Müslümanlara üstünlük sağlayamayacaklarını anlayarak strateji değiştirmek zorunda kalmışlardır.

Batı, yirminci haçlı seferini yapmadan önce Müslümanların en büyük silahı olan, Kuran ve Sünnetten Müslümanları uzaklaştırmak için bir dizi planı devreye sokmaya karar verdi. Çünkü ne zaman haçlı seferini başlatsalar bütün Müslüman ülkeler, hemen Kuran ve Sünnete sarılarak, Allah ve Resulünün emrettiği cihat şuuruyla, kendilerine müjdelenen cennete girebilmek için canlarını kırpmadan verebilmektedirler.

Dünyanın en güçlü orduları, her zaman, ölmeye hazır askerleri bulunan, ordular olmuştur. Bu gücün kendileri için ne denli tehlike arz ettiğini anlayan Batı, derhal uygulanmaya geçmesi için bir dizi planlar yaptı.

Müslümanların aile yapısı bozulacak, Müslümanlar dinlerinden uzaklaştırılacak, Müslüman Ülkelerin kültür ve töreleri kötü gösterilip, kendi kültürleri aşılanarak, Batı Kültürünün üstünlüğü vurgulanacak. Müslüman gençler aç bırakılacak, işsiz bırakılacak ve borca esir edilecek.

Böylelikle, güçlü aile yapısına sahip Müslüman gençler, aile yapısının bozulması sebebiyle boşluğa düşecekler ve Batı’nın kurduğu tuzaklarla kötü alışkanlıklar kazanarak, etkisiz hale getirilecekler.

Dinin koruyucu etkisi sebebiyle düzgün ahlaklı yetişen gençlik yerine, dininden uzaklaştırılan ya da dinin geri planda bırakıldığı eğitim sistemi  ve sosyal ortamlar hazırlanarak gençlerin materyalist bir şekilde yetişmeleri sağlanacaktır.

Batı,  Allah sevgisi, aile sevgisi ve  vatan sevgisinden yoksun bir gençlik istemektedir. Kendi özünden kopartılan gençler, ailelerinden aldıkları eğitim de yetersiz kalınca, düştükleri zor durumlar karşısında her türlü kötü alışkanlıklara başlayabilmektedirler.

Dünyanın en zengin doğal kaynaklarına ve yer altı zenginliklerine sahip Müslüman Ülkelerde, aç ve işsiz bırakılan gençlerimizin, hırsızlık ve gasp gibi haram yollarla gelir elde etmek istemesinin sebebi, din ve ahlak bilgisinin eksikliğinden başka bir şey değildir.

Ekonomik gelir düzeyi yüksek olan Müslüman aile gençlerinin, durumu da farklılık arz etmemektedir. Yine, anne ve babalarının fazla para kazanma arzusu sebebiyle, çocuklarına zaman ayıramama durumu, aile sevgisi ve din eğitiminin eksik olması, bu gençlerimizin Batı Kültürünün tuzağına düşmesindeki en büyük sebeplerdir.

Lady Gaga, Batı Kültürünün ürettiği ve dünya genelindeki gençlere kendi kültürünü aşılamak için kullandığı metotlardan sadece bir tanesidir. Batı, tüm dünyayı ifsat etmek için sürekli proje geliştirir. Amacına uygun programlar sanatçılar, bahis oyunları, sinema ve tiyatro gösterileri, konserler, reklamlar ve uyuşturucunun her türlüsünü üreterek bütün dünyayı kendine köle yapmak için gece gündüz çalışır.

Anneler, babalar, çocuklar, akrabalar, arkadaşlar, dostlar aynı ortamda olmalarına rağmen birbirlerine çok uzaktırlar aslında. Çünkü Batı her şeyi planlamıştır. Eşler aynı yatakta yatarken bile ellerindeki cihazlarla başka dünyalarla irtibat kurabilirken, hemen yanı başındaki kendilerini ihmal etmektedirler.

Çocuklarımız artık onların ürettikleri cihazlara bağlanarak bir nevi bitkisel hayat yaşamaktadırlar. Akraba ilişkileri, sosyal ağlardan atılan kutlama mesajlarının ötesine gidememektedir. Tüm bunlar yalnızlaştırılan gençlerimizin vatanlarına ve milletlerine en faydalı olabilecek yaşlarında ne hale getirildiklerinin sebepleridir.

Gençlerimizin heyecanlarını kırmak, faydalı ilim öğrenmelerini engellemek, tarihleri ve coğrafyalarıyla olan münasebetlerini bozmak için, iki yüz senedir gecesini gündüzüne katan Batı Medeniyetinin, en son Lady Gaga’nın İstanbul Konserinde ne kadar başarılı olduklarına Türkiye Halkı olarak şahit olduk. Hey on beşli türkülerinin anavatanı, Çanakkale Destanının kazanılmasında en büyük emeği geçen lise ve üniversite yaşlarındaki şehitlerimizin anavatanı, Sarı Kamış vakasında yine yaşları 13 ile 20 olan şehitlerimizin anavatanı olan,  Anadolu Gençliğini o halde gören hiçbir vicdan artık bu olaya yani gençlerimizin içine düştüğü bu acılı tabloya sessiz kalamaz ve kalmamalı.

Görüntüleri izleyip bu gençlerimizi eleştiren yetki ve makam sahibi kişileri anlamak zaten mümkün değil. Birde gerek kamuda gerekse özelde gençlerle ilgili faaliyet yapan ne kadar kuruluş varsa hepsi kurtarılmış bölgelerde çalışma yapmaktadırlar. Maalesef bu kurumlar belirli eğitimler, burslar, konferanslar, gezi ve yeme içme faaliyetleri dışına çıkmamaktadırlar.   Derhal Gençlikle alakalı ne kadar kurum ve kuruluş varsa hepsi bir araya gelerek gençlerimize nasıl sahip çıkabiliriz sorusuna cevap aramalıdırlar.

Göz göre son 100 senede, bir kültür, bir inanç ve kocaman bir çınar olan Anadolu İslam Medeniyeti Batı karşısındaki 1000 yıllık üstünlüğünü kaybetme korkusuyla karşı karşıyadır. Lady Gaga örneği binlerce tuzaktan sadece bir tanesi ve bizler kurumlarımız olarak bu konsere giden gençlere kucak açmalıyız. Onları bu hale getiren sebepleri ortaya çıkararak bu gençlerimize her türlü şefkat ve merhameti göstermek zorundayız.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

3 comments

  1. Elinize saglık hocam bati ile savaş hic bitmedi cizgi filmlerde bile anlam buyuk bu seytani sapıklarin oyununu goremeyen genclige uzuluyorum ama onlardan buyuk Allah cc var kendi pisliklerine kendileri düsecek insallah

  2. Özenti bir gençlik yetişiyor, bazı gençlere bakıyorum hepsi copy paste görünüyorlar, erkeklerde justin modası almış başını gidiyor, özümüzü unutuyoruz…

  3. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir