Cuma , Ağustos 3 2018

Leyla Aydemir’in Ölümünde Flaş Gelişme, Amcasının Oğlu Tutuklandı


Ağrı’da bayram ziyareti için gittikleri dedesinin Köyü Bezirhane da kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedeni bir dere kenarında bulunan üç buçuk yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümü ile ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı.  Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında babasının amcasının oğlu Mehmet Aydemir çıkarıldığı mahkeme tarafından kasten öldürme suçu ile tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ramazan Bayramı’nın birinci günü kaybolan ve 18 gün boyunca yapılan arama çalışmaları sonucunda bir dere kenarında ölü olarak bulunan üç buçuk yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümünde flaş gelişme bugün yaşandı.  Leyla Aydemir’in babasının amcasının oğlu olan Mehmet Aydemir çıkarıldığı mahkeme tarafından kasten adam öldürme suçundan tutuklandı.  Mehmet Aydemir hakkında o dönemde iddialar gündeme gelmiş ancak aile bunu kabul etmemişti. O dönem basına açıklama yapan Mehmet Aydemir’de kendisine bu suçlamaları yönetenler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemişti.

KIYAFETLERİ TARLADA BUŞUNMUŞTU

Leyla Aydemir’in cansız bedeni bulunduktan günler sonra kıyafetleri bir çiftçi tarafından tarlada bulunmuştu.  Dün de basına yansıyan haberlerde Leyla Aydemir’in kıyafetlerinin bulunduğu tarlada ekiplerin çalışma yaptığı muskasını ve tokasını aradığı belirtilmişti.  Dün yapılan çalışmaların ardından bugün tutuklama Haberi geldi.  Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin köyden 12 kişinin gözaltına alındığı fakat 11’inin serbest bırakıldığı öğrenildi.

HAKKINDA GÜNDEME GELEN İDDİALARA SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve daha önce sosyal medyada hakkında bu tür haberler yapılan Mehmet Aydemir, sosyal medyada yayılan bu Haberlere sert tepki göstermiş ve kendisinin katil olmadığını kimsenin Acılarına saygı duymadığını söylemişti. Mehmet Aydemir,  bu iddiaları gündeme getirenler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da söylemişti.

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir