Pazartesi , Temmuz 16 2018

Lucescu İmzayı Attı, Basın Toplantısı Düzenleniyor!


Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Mircea Lucescu, bugün düzenlenen basın toplantısı ile imzayı attı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile basın toplantısı düzenleyen Lucescu, basının sorularını da yanıtladı. 

Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından Milli Takım’a hoca arayışı son buldu. Daha önce Galatasaray ve Beşiktaş’ı çalıştıran, Türk futbolunda yakından tanınan ve sevilen bir isim olan Rumen teknik adam Mircea Lucescu Milli takımın başına getirildi. İmza töreninin ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte Lucescu’da bir basın toplantısı düzenledi.

YILDIRIM DEMİRÖREN: ‘FATİH TERİM’E TEŞEKKÜR EDERİM’
TFF Başkanı Yıldırım Demiören basın toplançtısında ilk açıklamayı yaparak, bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı Fatih Terim’e teşekkür etti. Lucescu ile 31 Temmuz’da öğleden sonra bir görüşme yaptığını söyleyen Demirören, Lucescu’nun da teklifi hemen kabul ettiğini ve bir anlaşma sağlandığını belirtti. 

“BİR KAÇ SENE ÖNCE GELMELİYDİM”
Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray’da önemli başarılar yaşadığını söyleyen teknik adam Lucescu, Türkiye’ye belki de birkaç yıl önce gelmesi gerektiğini dile getirdi. Daha önce TFF ile 2 defa, Beşiktaş ve Galatasaray ile de birer defa görüşme yaptığını söyleyen Lucescu, TFF’nin teklifini kabul ettiğini, Ukrayna’yı da siyasi durumlardan dolayı terk etmeye karar verdiğini söyledi. 

“GALATASARAY’IN TEKLİFİNİ DÜŞÜNDÜM”
Lucescu, basın toplantısında Galatasaray ile yaptığı görüşme hakkında da bilgi verdi. Önce Galatasaray ile görüştüğünü ve kendisine Östersunds maçlarından sonra takıma yardımcı olması teklifinde bulunulduğunu söyleyen başarılı teknik adam, ardından Demirören’den teklif geldiğini ve bu teklifi de Milli takım olduğu için kabul ettiğini söyledi. 

 

About

Check Also

PFDK'dan Ceza Yağmuru

TFF yaptığı açıklama ile Süper Ligde oynanan karşılaşmalardaki olaylar nedeniyle 6 Süper Lig Kulübüne çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir