Cuma , Haziran 22 2018

Maçka Parkı'nda Şortlu Kıza Tepki Gösteren Güvenlik Görevlisi Hakkında Flaş Gelişme


Maçka Parkı’nda önceki gece şort giydiği için bir genç kıza tepki gösteren Güvenlik görevlisi hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Mağdur Çağla Köse’nin savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine güvenlik görevlisi açığa alındı, soruşturma başlatıldı. 

Çağla Köse adlı genç kız, önceki gece Maçka Parkı’nda şort giydiği gerekçesi ile bir güvenlik görevlisi tarafından parktan çıkarılmak istenmişti. O görüntülerin yayılması üzerine sosyal medya ayağa kalkarken, Çağla Köse savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından Güvenlik görevlisi hakkında “yaşam tarzına müdahale” suçundan soruşturma açıldı. Güvenlik görevlisinin bağlı olduğu şirkette bu olayın ardından bir açıklama yaparak, “Güvenlik elemanını açığa aldık” ifadelerini kullandı. 

SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNDU
Olayın ardından Köse ve avukatı güvenlik görevlisi Savaş İ. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Burada genç kızın başından geçenleri anlatması üzerine Savaş İ. hakkında “Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir kimsenin inanç, düşünce veya kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzına ilişkin tercihlerine müdahale” suçundan soruşturma başlatıldı. Bu suçun cezası ise bir ile üç yıl arasında hapis cezası olarak biliniyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir