Koronavirüsten kurtulan Burak Akkul salgını nasıl yendiğini anlattı

Ünlü sunucu Burak Akkul’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs salgınını yendiğini söylemesiyle herkes çok sevinmiş ve Akkul hastalık için yeni bir umut olmuştu.

MAGAZİN 10.04.2020, 11:05 10.04.2020, 11:08 Sema Topbaş
Koronavirüsten kurtulan Burak Akkul salgını nasıl yendiğini anlattı

Ünlü sunucu Burak Akkul’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs salgınını yendiğini söylemesiyle herkes çok sevinmiş ve Akkul hastalık için yeni bir umut olmuştu. Yaklaşık 21 gün boyunca yoğun bakımda kalan Akkul, hastalığı nasıl yendiğinitelefonla bağandığı canlı yayında anlattı.

Burak Akkul Canlı Yayında Hastalığı Nasıl Yendiğini Anlattı

Teve 2 ekranlarında yayınlanan Çok Gezenti adlı programın sunuculuğunu yapan ve kısa bir süre önce yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığını öğrenen Burak Akkul, sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığını ve hastanede tedavi gördüğünü açıklamıştı. Geçirdiği tedavi sürecinden sonra hastalığı yendiğini ve taburcu olmayı beklediğini söyleyen Akkul, CNN Türk canlı yayınına telefon bağlantısı gerçekleştirerek hastalığı nasıl atlattığını anlattı. İşi gereği yurt dışında çok gezdiklerini söyleyen Akkul, sunuculuklarını yaptıkları Çok Gezenti programında belirtileri fark ettiklerini ve eşi ile beraber yüksek ateşle Türkiye’ye geldiklerini söyledi. Kendilerinin ülkeye geldiğinde Türkiye’de 6. koronavirüs vakası açıklandığını söyleyen Akkul, ateşin 42’ye çıktığını ve yoğun bir öksürük başladığını söyledi. 

banner32

Entübe Yöntemiyle Hastalıktan Kurtuldu

Hastalıktan entübe yöntemi denilen uyutulma yöntemiyle kurtulduğunu söyleyen Akkul, Türkiye’de bu yöntemle hastalığı yenen ilk insanlardan biri olduğunu söyledi. 21 gün boyunca uyutulduğunu belirten ünlü sunucu, 21 gün sonunda uyandığında gerçek dünyaya geçişin ne kadar zor olduğunu ve hala bunu tam olarak becerebilmiş olmadığını belirtti.

Fizik Tedavi Görecek

Eşi ile birlikte çift negatif raporlarınızı aldıklarını söyleyen Burak Akkul, Şu anda bulaşma ihtimallerinin yüzde sıfır olduğunu ve şimdi fizik tedavi sürecine geçildiğini aktardı. Bu kadar zamandır uyutulduğu için çeşitli uzuvların çok zayıf kaldığını söyleyen Akkul, onları düzeltmek için fizik tedavi göreceğini söyledi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@