Sahte ilaç için "Koronavirüsten dahi koruyor" paylaşımını yapan ünlü isimlere soruşturma şoku

Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilacın, "Koronavirüsten dahi koruyor" diyerek sosyal medya hesapları üzerinden reklamını yapan ünlü isimler hakkında soruşturma açılıyor.

MAGAZİN 23.03.2020, 16:19 Sinem Ramazanoğlu
Sahte ilaç için "Koronavirüsten dahi koruyor" paylaşımını yapan ünlü isimlere soruşturma şoku

Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilacın, "Koronavirüsten dahi koruyor" diyerek sosyal medya hesapları üzerinden reklamını yapan Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Ebru Akel, Seren Serengil, Seda Akgül ve Ebru Akel ünlü isimlerin sahte ilacın reklamını yapma suçundan haklarında soruşturma başlatıldı. 

Şeyma Subaşı sosyal medya hesabından reklamını yaptı

banner32
Sosyal medya hesabında çok sayısı takipkiçisi bulunan Şeyma Subaşı, "Son zamanlarda koronavirüs biliyorsunuz ki tüm dünyayı çok fazla etkiledi. Hepimiz aslında sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olduk. Son zamanlarda, bu gıda takviyesi ürünü kullanıyorum. Bu ürüne eczaneden ulaşabilir, ya da online olarak alabilirsiniz" ifadelerini kullanarak ilacın reklamını yaparak takipçilerine önermişti.

Soruşturma başlatıldı

Edinilen bilgilere göre, ürünün reklamlarında kullandığı doktorun da konudan haberinin olmadığı ve ilacın Tarım Bakanlığının onayladığı 'Takviye Gıdalar' listesinde de bulunmadığı ortaya çıktı. Haberi ve izni olmadan fotoğrafları kullanılan Doç. Dr. Aslıhan Yazıcıoğlu, Instagram hesabından yaptığı açıklamada 'Ürün ile hiçbir ilgim yoktur. Bilginize' paylaşımıyla uyarıda bulundu. Aynı zamanda, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ruhsatsız ürün ve tanıtımını yapan ünlü isimlere karşı harekete geçip soruşturma başlattı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@