Sokağa çıkma yasağı gelen ünlü isimler!

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de 65 yaş ve üstü olanlar ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını yasaklayan genelge yayınlandı. Bu yasağın gelmesiyle ünlüler dünyasındaki durum merak edilmeye başlandı. Sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu ünlü isimler merak edilmeye başlandı.

MAGAZİN 23.03.2020, 13:14 23.03.2020, 13:20 Sema Topbaş
Sokağa çıkma yasağı gelen ünlü isimler!

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de 65 yaş ve üstü olanlar ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını yasaklayan genelge yayınlandı. Bu yasağın gelmesiyle ünlüler dünyasındaki durum merak edilmeye başlandı. Sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu ünlü isimler merak edilmeye başlandı. Yayınlanan genelgeyle 65 yaş ve üstü yaşlılara sokağa çıkma yasağının gelmesiyle hangi ünlü isimler yasak kapsamına girdi? Gelen yasakla birlikte evlerine çekilen ünlü isimler kimler? İşte detaylar…

Sokağa Çıkma Yasağı Hangi Ünlü İsimler İçin Geçerli?

Yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ve en riskli grupta bulunan yaşlılar için yayınlanan genelge ile 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkması yasaklandı. Bu yasak sonrasında ünlü isimlerden kimlerin bu yasak kapsamına dahil olduğu merak edilmeye başlandı. 74 yaşında olan Süperstar Ajda Pekkan, sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu ünlü isimlerden. Ajda Pekkan’ın virüs salgınına karşı 600 metrekare olan evini her gün sirkeli sularla temizlettiği öğrenilirken evindeki 4 yardımcısına maske taktırdığı ve ziyaretçi kabul etmediği öğrenildi. 71 yaşında olan ünlü şarkıcı Selami Şahin’de yasak kapsamında evinden çıkamayacak ünlüler arasında. Geçtiğimiz günlerde Bebek’te yürüyüş yaparken görüntülenen Şahin, yetkililerden yapılan uyarılara rağmen dışarıda olmasıyla sosyal medyada tepki çekmişti.

banner32

Sokağa Çıkma Yasağı Diva Bülent Ersoy İçin de Geçerli

67 yaşında olan Diva Bülent Ersoy, salgının Türkiye’ye gelmesiyle birlikte çevresindeki herkesi alarma geçirmişti. Sahne kostümlerinden evine kadar her şeyi dezenfekte ettiren Ersoy, tedbir kapsamında sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu ünlü isimler arasında. Bülent Ersoy haricinde, 76 yaşındaki usta oyuncu Nebahat Çehre, 72 yaşındaki üslü sanatçı Erol Evgin, 68 yaşında olan ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, 78 yaşında olan Türk sinemasının efsane oyuncusu Şener Şen, 77 yaşında olan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik, 72 yaşındaki usta oyuncu Erdal Özyağcılar, 77 yaşında olan güzel oyuncu Filiz Akın, 83 yaşındaki ünlü şarkıcı Gönül Yazar, 74 yaşında olan ünlü sanatçı Emel Sayın, 75 yaşında olan usta şarkıcı Orhan Gencebay ve Yeşilçam’ın güzel oyuncularından 72 yaşındaki Hülya Koçyiğit’te sokağa çıkma yasağı geçerli olan ünlü isimler arasında yer alıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@