Ünlü spiker Nazlı Çelik’in acı günü

Ünlü haber spikeri Nazlı Çelik bu sabah babası Yücel Çelik’i kaybetti. Çelik’in bir süredir tedavi altında olan babası Yücel Çelik hayata veda etti.

MAGAZİN 05.01.2020, 16:48 05.01.2020, 16:58 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Ünlü spiker Nazlı Çelik’in acı günü

Ünlü haber spikeri Nazlı Çelik bu sabah babası Yücel Çelik’i kaybetti. Çelik’in bir süredir tedavi altında olan babası Yücel Çelik hayata veda etti. Star TV ekranlarında Ana Haber sunuculuğu yapan aynı zamanda da Star TV Haber Genel Yayın Yönetmeni olan Nazlı Çelik bu sabah hayatının en acı haberiyle yıkıldı.

Yücel Çelik 19 Yıldır Kanserle Mücadele Ediyordu

Başarılı spiker NAZLI Çelik’in babası Yücel Çelik’in 19 yıldır 3 ayrı kanserle mücadele ettiği öğrenildi. Güçlü olmasının sebebinin babası olduğunu her fırsatta vurgulayan Nazlı Çelik’in babasına olan düşkünlüğü de herkes tarafından biliniyor.

Anne ve Babasıyla Çekilen Fotoğrafını Paylaşmıştı

Sosyal medya hesabından anne ve babasıyla çektirdiği fotoğrafı paylaşan Çelik, insanın en çok anne ve babasının toplamı olduğunu ve böyle güzel bir anne-babanın evladı olduğu için Allah’a binlerce kez şükrettiği notunu düşerek anne ve babasına olan düşkünlüğünü ve sevgisini dile getirmişti.

Yücel Çelik Kimdir?

Yücel Çelik, 1935 yılında dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi mezunu olan Çelik, ilk olark Ziraat Bankası’nda çalıştı. Doğuş Grubu’nda yönetim kurulu üyeliği yapan Yücel Çelik, çeşitli bankaların yönetim kurullarında yer aldı. 5 Ocak sabahı hayata veda eden Çelik, iş dünyasında da tanınmış bir isimdi.

Nazlı Çelik Kimdir?

1977 yılı İstanbul doğumlu olan Nazlı Çelik, ilk ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamlamış lise eğitimini ise İsviçre’de bulunan Amerikan Okulu T.A.S.I.S adlı yatılı okulda tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Amerika’nın Boston şehrinde yer alan Emerson Üniversitesi’nde alan Nazlı Çelik burada televizyon-video ve psikoloji üzerine çift dalda yüksek onur listesinden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye’ye dönüş yapan başarılı spiker, NTV Haber’de polis adliye muhabirliğinde görev aldı. 5 yıl muhabirlik görevini üstlenen Çelik, 2002 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak Beyaz Saray ve Pentagon gezilerini içeren bir eğitim gördü. Star TV’ye 2005 yılında geçiş yapan Çelik, Uğur Dündar’ın Star TV’de haber spikerliği yaptığı 2008 döneminde muhabirlik yapmıştır. 2011 yılında Uğur Dündar’ın Star TV’den ayrılmasının ardından hafta içi haberlerini sunmaya başlamıştır. Başarılı ve sevilen haber spikeri Nazlı Çelik, birçok ödülün sahibi olmuştur. 2002 yılında Burak Öztarhan ile hayatını birleştiren 2012 yılında ise bu evliliği noktalayan Çelik’in evliliğinden Kayra adında bir çocuğu bulunuyor.

Yorumlar (1)
Uğur yıldırım 6 ay önce
Allah rahmet etsin .Kederli ailesine sabır versin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@