Enerji Vampirleri

Hepimizin etrafında sürekli bir şeylerden şikayet eden ve pozitif enerjimizi çalan birileri mutlaka vardır. Ben, bu tür insanlara enerji vampirleri diyorum. Bu enerji vampirleri için her şey suçtur. Hava güneşli olsa da şikayetçidirler, yağmurlu olsa da şikayetçidirler. Yaptıkları işten ise hiç memnun değildirler. Dünyada her meslek mükemmeldir, ama onların yaptıkları meslek kötüdür. Eşlerini, çocuklarını, arkadaşlarını dahi beğenmez ve onlardan da şikayet ederler. Hiç şikayet edecek bir şey bulamasalar, sokakta rastgele geçen birinin ya giyiminden, ya saçından, sakalından, ya da o an kafayı taktıkları bir şeyden şikayet ederler. Onlar için dünyada güzel hiçbir şey kalmadığından, dünyada yaşamaya değmez.

Bu enerji vampirleri her şey bilmeleri ile de nam salmışlardır. Öyle ki her konuda uzman oldukları için her şeyin en iyisini kendileri bilir. Bunun içinde karşıdaki insanın düşüncesi daima yanlıştır. Başka insanlar yanlış yapmasın diye de kendi doğru (!) düşüncelerini hep başkalarına empoze etmenin peşindedirler. Kendileri değişime karşı büyük bir direnç gösterse de etrafındaki insanların kendi düşünceleri doğrultusunda değişmesi için her yolu denerler. Bunu kendilerini haklı olarak gördüklerinden sözde iyi niyetle yaparlar ki etrafındaki insanlar yanlışa düşmesin. Ne de olsa her şeyi kendileri bildikleri için herkes onların düşünceleri doğrultusunda hareket etmelidir.

Şu dünyada en olmaz şey varsa; o da olmazcı insanlarla yol almaktır. Olmazcı insanların en önemli özelliği bir şeyin olacağı varsa da kendilerine ‘Bu şey nasıl olmaz?’ diye sormalarıdır. Onlara göre bir şeyin olmasının mümkünatı yoktur. Bu yüzden de kendilerine bir konu hakkında danıştığınız zaman nasıl olmayacağı hakkında yorum yapmaya başlarlar ve sizi başarısız kılmak için ellerinden geleni yaparlar. Bir de kafalarında öyle kurgular kurarlar ki siz bile olmayacağına inanmaya başlarsınız.

Enerji vampirlerinin hoşuna gitmeyen şeylerin başında farklılıklar gelir. Farklı bir şeyle karşılaştıkları zaman hemen dedikodu yaparak eleştirmeye ve kötülemeye başlarlar. Etraflarında farklı bir şey gördükleri zaman hoşlanmadıkları için yaptıkları dedikodularla etraftakilerinin enerjilerini de farklılıklara karşı tüketmeye çalışırlar. Bu dedikoduyu da öyle profesyonelce yaparlar ki içlerindeki kıskançlık ve fesatlık duygusunu saklayarak kendilerini farklılıklara açıkta sanki sadece o an ki farklılığı beğenmemiş gibi gösterirler. Mesela bir kişinin yeni aldığı arabayı, tatil için seçtiği oteli ya da kendisinde yaptığı farklı bir imajı çok beğenseler de beğenmemiş gibi dedikodu yapmaya bayılırlar. Hatta hata yapmışsın, şöyle yapsaydın, şunu alsaydın daha iyi olurdu gibisinden dedikoduya ise bayılırlar. Enerji vampirleri, bu tür davranışları ve sözleriyle etrafındaki insanların kalplerini kırsalar ve tüm pozitif enerjilerini bir hırsız gibi çalsalar da esas kalbi kırılanın kendileri olduğunu öyle ustaca cümlelerle anlatırlar ki siz dahi onlar adına üzülürsünüz.

Bütün pozitif enerjinizi kaybetmek gibi ‘Ama’ kelimesi çok fazla kullanan bu enerji vampirleriyle muhabbet etmeniz tavsiye olunur. Bu enerji vampirleri, sohbete pozitif cümlelerle girerek hiçbir sorun olmadığına dair sizde bir düşünce yaratsalar da öyle bir yerde ‘Ama’ derler ki bir anda sizi de kendileri gibi şüpheye düşürmeyi başarırlar. ‘Ama’ ile başlayan bu cümleler devam ettikçe aslında ortada olumlu hiçbir şey olmadığına kendinizi inandırmaya başlarsınız. Mesela hayatın çok güzel olduğuna dair size peş peşe cümleler kurarlar, sonrada ‘Ama’ hayat çok pahalı olduğu için bu güzelliklerin hiçbir anlamı yok diyerek o anda ki bütün umutlarınızı dünyanın en hızlı çöpçüsünden daha hızlı süpürerek çöpe atarlar.

Hayata pozitif bakabilmek ve hayata dair umutlarınızı yitirmemek için bu enerji vampirlerinden kendinizi mutlaka korumalısınız. Bunun içinde bu enerji vampirlerinin farkında olmalı ve kendinizi bu enerji vampirlerinin yaşama negatif bakan sözlerinden korumalısınız. Onların hayata negatif bakan bakış açısına kendinizi bir kaptırırsanız, yaşama karşı gardınız düşeceği için üzerinizde daha fazla baskı kurmalarına ve etki yaratmalarına izin verirsiniz.

Ayrıca enerji vampirleriyle sakın ola tartışmaya girmeyin. Çünkü onlarla tartışmaya girerek kendi haklılığınızı ispatlamaya çalışırsanız, enerjinizi boşa tüketmiş olursunuz. Bir de pozitif enerjinizi negatife çevirme riskleri var ki bu riske girmeye hiç değmez. Bu yüzden enerji vampirlerinin negatif düşüncelerini yok sayarak kendi çizdiğiniz yolda ilerlemeye devam etmelisiniz.

Bu enerji vampirlerine sakın taviz vermeyin. Siz taviz verdikçe üzerinizde kurdukları baskıyı artırarak sizleri etkileri altına almak için ellerinden geleni yaparlar. Şunu da unutmayın ki negatif insanların, negatif düşüncelerine sürekli maruz kalmak, sizi de bir süre sonra negatif düşünmeye itecektir. Bu nedenle bu enerji vampirlerinin negatif düşüncelerini kabullenmek yerine mesafe belirleyin ve bu mesafeyi davranışlarınızla ve sözlerinizle belli edin ki size karşı olan davranışlarına ve sözlerine dikkat etsinler.

Şu dünyada herkesi mutlu etmek için çabalamak boşunadır. Çünkü negatif düşünceden ve olumsuzluklardan beslenen insanlarda olduğu için böyle bir şey imkansızdır. Bu yüzden negatif insanları pozitifliğe yönlendirmeye çalışarak boşa harcayacağınız vakti, kendinizi geliştirmek için ayırmanız ve kendiniz için bir şeyler yapmanız daha evladır.

‘Negatif düşünen enerji vampirleri ne olacak?’ diye sorarsanız da onları kendi haline bırakın. Bir de onların bulunduğu sohbet ortamlarından uzak durun.              

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Şener Koştu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.

01

Rüya Hanım - Sevgili kalem dostu;

Birçok oluşumun, hayalin, idealin ve planın köstekleyicisi olan bu kişilere dikkat çekmenizden dolayıtebriklerimi sunmak isterim..

Bize düşen çocuklarımızı sevdiklerimizi bu tür insanlardan ve bu davranış biçimini benimsemekten uzak tutmaktır.

Bir insan kim olduğundan neyi istediğinden emin olduktsn sonra onu sanmıyorum ki hiçbir kuvvet engellesin!

Gözlemlediğimkadarıyla bu tür insanlara karşı evet uzak dururken, bulunduğumuz ortamda diğer insanlarin selameti içinonlari bir şekilde susturmayı denemeliyiz ve yapabiliyorsak iki kelam da etmeliyiz. İnanın pirim vermediğinizi anladiklarında kendileribir bahane bulup ordan en kısa zamanda ayrılırlar..

Yolunuz aydınlık ve zambak kokulu olsun...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 14:11
02

Şener Koştu - @Rüya Hanım 01 nolu yoruma cevabı: Rüya Hanım, değerli yorumunuz ve görüşleriniz için teşekkür ederim. Görüşlerinizde o kadar haklısınız ki umarım bu haklılığınızı herkes görür.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Temmuz 00:47


Anket Kanal İstanbul anket Yapılmalı Mı ? Yapılmamalı mı ?