Dünya Beşten Küçük

İnsanlık tarihi son iki yüz yılda, yani İslam Medeniyeti etki alanını Batı Medeniyetine kaptırdığı andan itibaren, İnsanlık kan ve gözyaşından kurtulamamıştır. Dünya Siyonizm’i yanına, Avrupa Sömürü Medeniyetinin yanında, birde yeni kurdurduğu Dünya’nın Jandarması olan, Amerika Birleşik Devletlerini alarak, İnsanlığı kana ve gözyaşına mahkûm etmiştir.

Daha 100 yıl öncesine kadar, kadınlar insan mı yoksa başka bir varlık mı tartışması yapan, Amerika’nın yerlileri olan Zencileri Köleleştirip onlara sistematik bir şekilde soykırım uygulayan, Afrika’da ki insanları katledip her türlü zenginliklerine el koyan Batı Medeniyetinin, insan hakları ve demokrasiden bahsetmesi gerçekten çok tuhaf bir durum.

Irak’ta, Afganistan’da, Çeçenistan’da, Suriye’de, Filistin’de, Fas’ta, Cezayir’de, İran’da, Doğu Türkistan’da yemeğe ekmek bulamayan insanları, sözüm ona kimyasal silah ve kitle imha silahı bulunduruyor diyerek, kendi medeniyetine tehdit oluşturuyor gerekçesiyle, binlerce mil öteden gelip, masum insanları kendi vatanlarında katleden  bu terbiye edilmemiş İnsan Azmanları, kendi ülkelerine en ufak bir saldırı oldu mu, hemen akıllarına insan hakları ve özgürlükler gelmektedir. Birde utanmadan binlerce mil öteden gelerek, kendi vatanlarında katlettikleri masum insanların ülkelerini de, insan hakları ve özgürlükler açısından geri kalmış ülkeler sıralamasında en sona koyarak, bu ülkeleri insanlığı tehdit eden ülkeler sınıfına sokup, dünya kamuoyuna duyurmaktadırlar.

Irak’ta ve Afganistan’da ölen bir Amerikan Askerinin, dünya kamuoyunda basın yoluyla oluşturduğu etkiyi, aynı Amerikan Askeri binlerce mil öteden gelip, binlerce masum insanı, kendi vatanlarında öldürdüğünde, maalesef dünya kamuoyunda aynı etkiyi oluşturamaması, Batı Medeniyetinin, basın yoluyla nasıl bir algı operasyonu gerçekleştirdiğinin göstergesidir.

Fransa’da gerçekleşen ve on iki insanın ölümü ile sonuçlanan olayın oluşturduğu etki ve panik ortamı gösterdi ki, Dünya gerçekten beşten küçük. Her gün gerçekleşen ve sistematik bir şekilde dünyanın her yerinde öldürülen insanlar için en ufak bir açıklama yapmayan, basın kurulularında yer vermeyen, Dünya Siyonizm’i, ABD ve Avrupa Sömürü Medeniyeti, Fransa’da yaşanan olayla alakalı dünya genelindeki tüm kanallarında, günlerdir canlı yayın vererek düştükleri aciz durumu gözler önüne sergilediler.

Birde bizim medyaya ne diyeceğiz, Allah aşkına! Bunlar kimin medyası? Siz hiç bunların Doğu Türkistan’a, Kudüs’e, Grozni’ye günlerce canlı bağlanıp, orada katledilen Müslümanlara üzüldüklerini ve defalarca kınadıklarını gördünüz mü?

Eyy İnsanlık; artık kararınızı vereceksiniz. Ya herkese insan hakları ve özgürlük. Ya da herkes kendine göre insan hakları ve özgürlük kavramı geliştirecek ve dünya maalesef kan gölüne dönecek.

Dünyanın kurtuluşu, yeniden İslam Medeniyetinin eskiden olduğu gibi etki alanına geri dönerek hak ve adaleti sağlaması ve insanlığı bugünkü zilletten kurtarmasıdır.

54. Hükümetin Başbakanı Cennet Mekan Prof Dr Necmettin Erbakan Liderliğinde kurulan Model İslam Birliği D-8 güçlenmeli ve sonrasında 60 İslam Ülkesi bir araya gelmelidir.

İslam Medeniyetinin temel aldığı esaslar Cennet Mekan ERBAKAN Hocamız tarafından belirlenmiştir:

-Savaş değil- Barış

-Çatıma değil- Diyalog

-Çifte standart değil- Adalet

-Üstünlük değil- Eşitlik

Sömürü değil- Adil düzen

-Baskı ve tahakküm değil- İnsan hakları,hürriyet ve özgürlük

Şimdi bir karar vereceğiz. Ya Batı Medeniyetinin terörist dediğine bizde terörist diyeceğiz, öldürdükleri milyonlarca masum insan için gözlerimizi kapatacağız, açlığa mahkum ettiği milyonlarca insanın feryadını duymamak için kulaklarımızı tıkayacağız. Ya da şanlı tarihimize ve özümüze geri dönüp, tüm mazlumlara sahip çıkmak için yeniden İslam Birliğini kuracağız.

İşte o zaman tüm zalimlere Dünya beşten büyük diyebileceğiz. Unutmayalım ki ;mazlumlar ayağa kalkmadıkça, zalimler diz çökmez.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bilal OKUDAN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Kanal İstanbul Yapılmalı Mı ?