Pazartesi , Temmuz 23 2018

Makyaj Yapmadan da Kusursuz Görünebilirsiniz!


Yaz aylarında makyaj yapmak kadınların en zor işlerinden biri. Terleme, makyaj akması gibi sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, sizlere makyaj yapmadan da kusursuz ve mükemmel görünmeniz için tüyolar vereceğiz. 

Makyajı çoğu zaman cildimizin solgun ve cansız göründüğü zaman tercih ederiz. Özellikle yaz sıcakların akan, dağılan makyajlar yerine makyajsız da kusursuz görünmek en doğal tercihimiz oluyor. Peki, akan kozmetik malzemelerinizin güzelliğinize gölge düşürmesini nasıl engelleyebilirsiniz? İşte sizlere bunun yöntemlerini anlatıyoruz. İşte makyaj yapmadan da kusursuz görünmenin yolları…

DİŞ FIRÇASI
Dudaklarınız, makyajsızken yüzünüzde en çok dikkat eden yerdir. Dudaklarınızı haftada bir defa diş fırçasını ıslatarak yuvarlak hareketlerle fırçalayın. Bu sayede dudaklarınızın rengi daha canlı olacaktır. 

1-512.jpg

KİRPİKLER
Yüzünüzde makyajsızken gözlerinizi ön plana çıkarmanın da bir yolu var. Bunun için hiçbir kozmetik malzemesi kullanmadan, kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Şeffaf bir kaş jeli yardımı ile kaşlarınızı sabitleyebilir, aynı zamanda da yüz ifadenizi daha etkili hale getirmek, hem de bakımlı görünmek için kaşlarınızı tarayabilirsiniz. 

2-487.jpg

SAÇLAR
Düzenli olarak saç kırıklarınızı aldırmayı ihmal etmeyin. Her zaman bakımlı saçlarla kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. 

TEMİZLİK
Cildinizi taze tutmak için cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü ile bakım yapmayı ihmal etmeyin. Bu sayede hiçbir makyaj ürünü ile cildinizi kapatmak zorunda kalmazsınız. Cildinizin ışıl ışıl görünmesi için nemlendiricilerden yardım alın. Mutlaka haftada bir defa peeling yapın ve cildinizi ölü derilerden arındırın. Bu sayede yüzünüze renk de gelecektir. 

3-410.jpg

DİŞLER
Diş bakımınıza mutlaka özen gösterin ve dişlerinizin beyazlığını koruyun. Beyazlatıcı etkisi yüksek diş macunları bu konuda size yardımcı olacaktır. Unutmayın, güzelliğinizi gülümseme ile taçlandırırsınız. 

 

About

Check Also

Güzellik ve Yüz Bakımında Yeni Akım: Simli Yüz Maskesi!

Güzellikleri ve bakımlarına özen gösteren tek canlı kuşkusuz ki kadındır. Kadınlar erkeklere nazaran güzelliklerine ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir