Cumartesi , Ağustos 4 2018

Maliye Bakanı Ağbal’dan Taşeron İşçilere Müjde! “Yılbaşından Önce…”


Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçiler hakkında önemli bir açıklama yaptı ve yılbaşından önce yapılan çalışmaların hayata geçirilmesini planladıklarını belirtti. İşte detaylar…

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz aldı ve taşeron işçilerin kadroya geçmesi için yapılan çalışmalar hakkında önemli açıklamalar yaptı. Taşeron işçilerin beklentilerinin bir an önce karşılanacağını ve düzenlemelerin yılbaşından önce hayata geçirilmek istendiğini söyleyen Ağbal, “Şu anda yaklaşık bir milyonun üzerindeki personel çalıştırmasına dayalı hizmet alkımı ihalesi çerçevesinde çalışan insanlarımız var. Bu düzenlemenin yılbaşından önce çıkmasını istiyorlar. Şu anda taşerondan kamuya geçişle ilgili Çalışma Bakanımızla birlikte iki Bakanlık yoğun bir şekilde çalışıyor. Hemen hemen çalışmalar teknik olarak tamamlandı. Ana parametrelerle ilgili kararlar oluşturuldu. İnşallah bütün taşeron yanında çalışan vatandaşlarımıza bekledikleri, bir an önce hayata geçmesini istedikleri düzenlemeyi yılbaşından önce hayata geçireceğiz” dedi.

BİTCOİN AÇIKLAMASI

Taşeron işçiler hakkında yapmış olduğu açıklamaların ardından kendisine Bticoin konusunda bir soru soruldu. Bu konuda da bir açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Bitcoin konusunda gerek Merkez Bankası gerek Hazine Müsteşarlığı gerek Sermaye Piyasası Kurulu gerekse Maliye Bakanlığı, bu konuyu teknik açıdan çalışıyorlar. Bir noktaya geldiğinde kurumlar arası ortak bir değerlendirme yaparak, bu konudaki hem hukuki altyapıyı hem de bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yaparız” ifadelerine yer verdi.  
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir