Pazartesi , Haziran 25 2018

Maliye Bakanından Asgari Ücret Çıkışı! 2018'de Devlet Desteği Yok


Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılı için asgari ücretle ilgili işverene devlet desteğinin öngörülmediğini açıkladı. 

Ülkemizde asgari ücretle çalışan 7 milyon vatandaşımızı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerine Aralık ayının ilk haftasında başlanması planlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlığını yapacağı komisyonda işçi tarafı Türk-İş, işveren tarafı ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından temsil edilecek. 

Asgari ücret komisyonunda işçilerin haklarını savunacak olan Türk-İş, yıl sonu enflasyonuyla bir işçinin net yaşam maliyetini gündeme getirmeyi planlarken, işverenleri temsil edecek Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ise devlet tarafından işverenlere, işçi başına ödenen 100 liralık asgari ücret desteğinin 2018 yılında da sürmesini talep edecek. 

Maliye Bakanı Ağbal ise asgari ücret komisyonunun toplanmasına sayılı günler kalmışken işverene, devlet tarafından verilen asgari ücret desteği ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Ağbal, işverene verilen asgari ücret desteği ile ilgili açıklamasında 2018’de asgari ücretle ilgili işverene devlet desteğinin öngörülmediğini belirtti. 
 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir