Pazartesi , Haziran 25 2018

Mardin'de 200 Kişinin İstihdam Edileceği İşe 5.000 Kişi Müracaat Etti


Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından gerçekleştirilen girişimlerle Mardin’de faaliyete geçecek olan çağrı merkezi için 200 kişinin istihdam edileceği duyuruldu. İş başvuru duyurusunun ardından işe başvurmak için binlerce kişinin uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü. 
    

İstihdam edileceklerin asgari ücretle çalıştırılacağı işe hiç değilse bir işim ve sigortam olsun diyen binlerce kişi başvuru yaptı. İzdihamın yaşandığı başvuru esnasında özel güvenlik görevlileri başvuru yapmak isteyenleri düzenli bir sıraya sokmak isterken oldukça zorlandı. Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise başvuruda bulunan tüm vatandaşlara kolaylık sağlanacağı belirtilerek başvuru yapmak isteyen hamile ve engelli vatandaşlara öncelik tanınması talep edildi. 
    

Mardin’de yatırım yapmayı düşünen bir işadamı ile yürütülen görüşmeler neticesinde yatırım yapma kararı verildiğini söyleyen Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) yetkilisi Ekrem Dirican, “Mardin’de faaliyete geçecek olan çağrı merkezinde istihdam edilecek 200 kişilik kadroya mülakat için iki günde müracaat eden 2 bin 200 kişinin mülakatı yapıldı. Başvuru sayısının 5 bin kişiye ulaşmasını bekliyoruz. Başvurmak isteyen herkesin başvurusu kabul edilecek.” şeklinde konuştu.   
 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir